PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره نگهداری از درخت عناب

رسپینا
۱۳۹۴-۰۲-۱۷, 21:48
سلام یه درختچه عناب تو باغچه داریم که العان پر از غنچه گل هست ولی مورچه ها به جون این غچه ها میوفتن و از بین میبرنشون؟
چه سمی بزنم؟

Hamzeh
۱۳۹۴-۰۳-۰۲, 00:08
سلام یه درختچه عناب تو باغچه داریم که العان پر از غنچه گل هست ولی مورچه ها به جون این غچه ها میوفتن و از بین میبرنشون؟
چه سمی بزنم؟

سلام . الان که دیگه دیر شده . معمولا از یه سم حشره کش میشه برا کنترلشون استفاده کرد . مثل ابامکتین . البته قبل غنچه باید سم پاشی کرد و سم روی غنچه هیچ وقت نباید ریخته بشه و در این صورت دچار اسیب جدی میشه

رسپینا
۱۳۹۴-۰۳-۰۵, 18:24
سلام . الان که دیگه دیر شده . معمولا از یه سم حشره کش میشه برا کنترلشون استفاده کرد . مثل ابامکتین . البته قبل غنچه باید سم پاشی کرد و سم روی غنچه هیچ وقت نباید ریخته بشه و در این صورت دچار اسیب جدی میشه
ممنونم پس واسه همینه که غنچه هاش خشک میشه؟

mbz
۱۳۹۴-۰۳-۰۵, 22:27
عناب فقط بیرجند...
خودم امسال 20 تا نهال اناب کاشتم و همشون گرفته به زودی براتون عکس میذارم

Hamzeh
۱۳۹۴-۰۳-۰۷, 10:51
ممنونم پس واسه همینه که غنچه هاش خشک میشه؟

سم پاشی داشتید روی غنچه ؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

عناب فقط بیرجند...
خودم امسال 20 تا نهال اناب کاشتم و همشون گرفته به زودی براتون عکس میذارم

بله خراسان خوب جواب میده . ولی شمال هم کشت شده و تنها عیب تو کشت این گیاهاین هست که بارون موقع رسیدن میوه نباید روش بریزه و این عیب پرورشش تو شمال هست . یعنی اگه موقع رسیدن میوه بارون نیاد خیلی خوب جواب میده . یکی از دلالیش که اونجا جواب میده همین خشکی هست .
من زعفرانم کشت کردم تو رشت و عالی جواب داد و باز هم فقط باران مشکل مهم اون هست .