PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره عدم هماهنگی رشد هد و سایز گرفتن فلاور

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۲۶, 23:44
سلام دوستان
یک موضوعی فکرمو مشغول کرده خواستم اینجا مطرح بشه تادوستان تجربیات و دانسته هاشون رو بیان کنن.
فلاوری که بنده حدود سه ماه پیش گرفتم در برابر سایزش هد خیلی خوبی داشت.بعداز گذشت این مدت باوجود مراقبتهای خوب و تغذیه کافی و مناسب,احساس میکنم رشد هد در برابرسایزی که گرفته اصلا هماهنگی نداره.لااقل به نظر من.خیلی وقته به پیشنهاد دوستان کلا آک رو ازدکور و سنگ خالی کردم.این عکس زیربرای حدودبیست روزه پیشه.دوستان میتونن عکسای قبلی رو هم توی تاپیک فلاور فریبرز مقایسه کنن.منتظر نظرات دوستان هستم.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1431806296361570_img_%DB%B2%DB%B0%DB% B1%DB%B5%DB%B0%DB%B5%DB%B1%DB%B7_%DB%B0%DB%B0%DB%B 1%DB%B8%DB%B5%DB%B1-1.jpg

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 00:07
سلام دوستان
یک موضوعی فکرمو مشغول کرده خواستم اینجا مطرح بشه تادوستان تجربیات و دانسته هاشون رو بیان کنن.
فلاوری که بنده حدود سه ماه پیش گرفتم در برابر سایزش هد خیلی خوبی داشت.بعداز گذشت این مدت باوجود مراقبتهای خوب و تغذیه کافی و مناسب,احساس میکنم رشد هد در برابرسایزی که گرفته اصلا هماهنگی نداره.لااقل به نظر من.خیلی وقته به پیشنهاد دوستان کلا آک رو ازدکور و سنگ خالی کردم.این عکس زیربرای حدودبیست روزه پیشه.دوستان میتونن عکسای قبلی رو هم توی تاپیک فلاور فریبرز مقایسه کنن.منتظر نظرات دوستان هستم.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1431806296361570_img_%DB%B2%DB%B0%DB% B1%DB%B5%DB%B0%DB%B5%DB%B1%DB%B7_%DB%B0%DB%B0%DB%B 1%DB%B8%DB%B5%DB%B1-1.jpg

سلام ...
علیرضا خان سایز تانکت چقدره ؟ بزرگ نیست ؟

KAMFA
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 00:16
علی رضا
این به نظر من فقط بر میگرده به تغذیه
الان چه غذاهایی و به چه صورت
تغذیه میشه

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 00:31
سلام سجاد جان
سایزتانک ٣٠×۵٠×٨٠ هستش.غذا هم هامپی هد تایلندی روزی پنج وعده هروعده سه تادونه.بیومار هم هفته ای دوباربهمراه میگو.البته ازبیومار زیاد مطمین نیستم.

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 00:42
سلام سجاد جان
سایزتانک ٣٠×۵٠×٨٠ هستش.غذا هم هامپی هد تایلندی روزی پنج وعده هروعده سه تادونه.بیومار هم هفته ای دوباربهمراه میگو.البته ازبیومار زیاد مطمین نیستم.

هیچ ربطی به تغذیه نداره .... سایز تانک واسه این فلاور خیلی خیلی زیاده ... حجم تانک شما باید 60 الی 80 لیتر باشه ، تحرک تو همچین تانکی فقط باعث میشه بدن فلاورتون کشیده شه بندازش تو یه تانک کوچیک تا سوخت و ساز بدن کمتر شه و بیشتر به رشد هد کمک کنه ...

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 00:53
سلام احسان جان
یعنی الان باید یه تانک کوچکتر بگیرم؟دیگه جا ندارم؟بایه بنده خدایی صحبت کردم,خودش تکثیرفلاور میکنه,درحدی که فروش به خیلی ازشهرها داره,گفت هفته ای سه وعده کم دنبلان بهش بده خوب تاثیر میزاره.ولی راستش ازعواقبش میترسم.

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 01:18
چند نکته رو که به ذهنم میرسه میگم

معمولا فلاورهای وارداتی که هد دارند و خوش رنگ و خط و خال هستند در تایلند برای رساندن به استانداردهای فروش و گرید مورد نظر بار ارسالی ، به ماهی هورمون خورانده میشه

کاری که هورمون میکنه دقیقا اینه:
میل بسیار زیاد ماهی به دریافت و هضم غذا ، در مقابل این میل ماهی معمولا با آرتمیای بالغ ، میگو و .... که درصد بالای پروتیین دارند تغذیه میشه
از طرفی ماهی رو در تانکهای کوچک یا تیغه زده شده اما با کیفیت آب بسیار مناسب ( که معمولا یا آب همیشه در جریان هست یا سیفونها متعدد در طول روز دارند ) نگهداری میکنند که ماهی تحرک چندانی نداره و این امر با توجه به دریافت و هضم پروتیین بیش از نیاز بدن منجر به ذخیره پروتیین در هد ماهی میشه

این نکته رو خیلی دقت کنید که زیاد غذا دادن در زمانی که ماهی هورمون مناسب دریافت نمیکنه با این مکانیزم عمل نمیکنه
به این دلیل که بدن احساس نیازی به غذای خورده شده نداره و معمولا در بدن جذب و ذخیره نمیشه و دفع خواهد شد هورمن این احساس نیاز برای ذخیره رو در بدن ماهی ایجاد میکنه

از طرفی ما وقتی میخواهیم ماهی رو سالم تغذیه کنیم با شگردهای دیگه ای مثل روزه دادن ، کم و زیاد کردن غذا ( شوک تغذیه ای و ... ) باعث میشیم تا جایی که ماهی استعدادش رو داره هدش بالا بیاد

وقتی فلاور پرورش یافته در شرایطی که گفتم از تایلند وارد میشه دو معضل داره
اول : اینکه اگر سایز بزرگتر از حد معمول ( 3 بند بدن بدون دم ) یعنی اینکه بیشتر از حد مجاز در معرض هورمون بوده و با قطع شدن هورمون ، غدد هورمون ساز ماهی وظیفه خودشون رو درست انجام نمیدن
چون تا حالا هورمون از خارج بدن وارد میشده و این غدد تنبل شدن
خود این حالت باعث 2 عامل میشه
1- عقیم شدن ماهی - عدم ترشح هورمونها علاوه بر اینکه ممکنه ماهی نر از بدو تولد عقیم باشه باعث جلوگیری از ساخت اسپرم در بدن ماهی خواهد شد
2- متوقف شدن رشد هد به همون دلیل عدم ترشح هورمون و نیاز بدن به ذخیره پروتیین در هد

دوم : به دلیل عادت کردن به تغذیه بالا و میل به خوردن اگر صاحب جدید هم همون روند تغذیه سنگین رو ادامه بده به احتمال زیاد ماهی دچار مشکلات گوارشی میشه

همه اینها رو میخواستم در چهارچوب یک مقاله شسته رفته اراسل کنم امشب به این شکل شد

ماهی شما هم از شرایط غیر استاندار و ساختگی بیرون اومده و الان در حال ارائه دادن قالب استعدادی خودش هست
راهکار احسان جان خیلی خوبه
در جای کوچکتر بگذارید ( لزومی به تهیه تانک جدید نیست میتونید شیشه بزنبد و تانک رو کوچکتر کنید ) تا تحرک کمتری داشته باشه و از طرفی کیفیت آب رو همیشه خوب نگهدارید
روند تغذیه رو هم 2 روز تغذیه 1 روز روزه فعلا انجام بدید تا نتیجه رو ببینید چی میشه

fishboy
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 07:53
سلام احسان جان
یعنی الان باید یه تانک کوچکتر بگیرم؟دیگه جا ندارم؟بایه بنده خدایی صحبت کردم,خودش تکثیرفلاور میکنه,درحدی که فروش به خیلی ازشهرها داره,گفت هفته ای سه وعده کم دنبلان بهش بده خوب تاثیر میزاره.ولی راستش ازعواقبش میترسم.

سلام
تجربه ای که من از استفاده دنبلان داشتم زیاد خوب نبود،در این مورد هد ماهی رشد میکنه در این شکی نیست اما اگه ماهی دچار مشکل گوارشی بشه از اولشم بدتر میشه جدا از اینکه خودتونم تو دردسر میوفتین سیفون و رسیدگیو دارو... و استرسی که به خودتون وارد میشه پس بهتره از این موارد دوری کنید

hasoo
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 09:18
سلام
گفتنی ها رو همه ی دوستان و اساتید گفتن.
منم دو نکته رو یادآور میشم که عینا برام به وقوع پیوسته.
اول اینکه ممکنه فلاورتون استعداد بیگ هد بودن رو نداره وعمده ی هدش توی بزرگسالیش ایجاد بشه.
دوم اینکه اصلا ممکنه فلاورت نر نباشه!!!! که اینو هم با گذر زمان یا اینکه اگه کسی خبره باشه بفهمه. این که میگم واقعیته! فلاوری که از مسیح گرفتم به گمان و نظر همه دوستان سایت های مختلف نربود و حتی خود مسیح هم که استاده تو این کار فک می کرد نره وقتی امد پیش من الان بعد از گذر یک سال بیشتر میبینم که ماده از کار در امده!
اونم دقیقا مثه همین فلاورت بود، رنگ سرخ و خفن و هد مناسب. ولی بهش شک داشتم چون هی هدش بزرگ میشد و هی افت میکرد تا اینکه برام مسجل شد مادست!
این نکته رو هم بگم که فلاور داشتم بعد هر بار که از جفت زدن درش میوردم هدش بزرگ تر میشد!!! که همه ی این موارد برمیگرده به نژاد و عقبه ی فلاور
حرف آقا حامد هم در مورد هورمون و شیوه های رو امدن رنگ و هد فلاور صادق هست.
شما لا شیوه ی کوچک کردن محیطش و بالا بردن کیفیت آبش پیش برید تا ببینید تغییری حاصل میشه؟

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 23:52
سلام به همه دوستان
خوشحالم که شما عزیزان نظراتتون رو میگید.چند نکته رو هم من اضافه کنم.دقت کردم شبها هدفلاورم بزرگتر میشه چرا نمیدونم؟
الان هم جاش رو کوچیک کردم,غذا فقط هامپی تایلندی و بیومار میدم,سیفون چند وقتیه دو روز یکبار انجام میدم تا ببینیم چی جواب میده.
البته روی هدش چروک افتاده ولی باز نمیشه!درمورد جنسیت فکرنکنم ماده باشه!توی عکس خیلی واضحه.بهرحال پیش میریم تادرآینده چی بشه.خوش باشید.

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۲۷, 23:54
جنسیت که 100% نر هست

خیلی از فلاورهای نر لوله جنسیشون با نوک سیاه بعد از تقریبا 7-8 ماهگی کاملا قابل تشخیصه