PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمان گوشه گیری سورم

vahil
۱۳۹۴-۰۵-۱۷, 11:16
این سورم تا چند روز پیش خوب بود الان بی حال یه گوشه آکواریوم وایمیسه و تند تند نفس میکشه
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1439019700481134_imag1613.jpg

hasoo
۱۳۹۴-۰۵-۱۷, 11:33
سلام
وحید جان یه توضیحی از شرایطش بده(آبش، دماش، غذاش، مدفوعش و....) تا بهتر بشه نظر داد.
مشخصه که ماهی آزرده هست.
اونا چیه به بیوفیلتر چسبیده؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۵-۱۷, 11:37
این سورم تا چند روز پیش خوب بود الان بی حال یه گوشه آکواریوم وایمیسه و تند تند نفس میکشه

شرایط آب چطوره؟ دما؟ تغذیه؟

بی حالی میتونه به دلیل بالا رفتن نیترات آب باشه و یا تغییر ناگهانی در خواص شیمیایی آب مثل ph سختی ، یا وارد شدن آب کلر دار به تانک
تغییرات ناگهانی و خارج از رنج تحمل ماهی هم به همین ترتیت

در صورتیکه مقدار غذا دهی یا نوع غذا دهی هم تغییر کرده باشه میتونه موثر باشه

و در آخر اگر احتمال همه اینها صفر باشه باید به بیماری فکر کرد و علائم ماهی رو زیر نظر گرفت

شما اقدامات اولیه رو انجام ( سیفون 30-50 درصد آب ، دما 32 ، اضافه کردن نمک بدون دی ) بدید و ماهی رو زیر نظر داشته باشید

vahil
۱۳۹۴-۰۵-۱۷, 11:37
دما 26.5
غذا بیومار
مدفوعش طبیعیه
اونایی که به بیوفیلتر چسبیدن غذا دیروز بود نخورده اون شکلی شدن امروز 30 درصد سیفون کردم
اینا دوتا بودن اینقدر اونیکی رو کتک زد جداشون کردم اون یکی مرد الان این بی حال شده میخوای بگیرش سرحاله اما شادابی قبل رو نداره

hasoo
۱۳۹۴-۰۵-۱۷, 12:01
آب سیکل رو طی کرده بود ماهیا رو انداختید؟
دما پایینه
الالحساب شما دما رو برسون به 31 تا 32 و سیفون بزن و نمک به ازای هر 40 لیتر یک و نیم قاشق بریز.
غذا هم نده.
ببخشید تکراری شد ندیدم آقا حامد هم نوشتن

بامشاد
۱۳۹۴-۰۵-۱۷, 17:25

سلام

کاملا همین مواردو تجربه کردم

قرمزی انتهای باله ها و گونه کمرنگ شدن چشم بخاطر بالا رفتن میزان نیترات داخل اب هست

دمای ابو همونجوری که استادان گفتن بالا ببر،شک به هیچ وجه بهش وارد نکن

و مهمترین چیز که این ماهیو نجات میده سیفون هست

قرمزی باله ها و رنگ پریدگی ها هم محو میشن ولی زمانبره

محض احتیاط چک کن شکمش برامدگی هم نداشته باشه،سوروم بیشتر از همه چیز به شرایط اب حساسه

موفق باشی