PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای استفاده و ضد عفونی سنگ های رود خانه ای در اکواریوم

بامشاد
۱۳۹۴-۰۵-۱۹, 22:59
سلام

بعد از امتحان کردن چندین مدل سنگ و مشکلای فراوون برای سیفون کردنشون و .... تصمیم گرفتم دست به دامن رود خونه های اطراف بشم

نمیدونم تا چه حد مناسبن برای اکواریوم،بعد از مشاوره با یکی از دوستان گلم در همین سایت تصمیم گرفتم تاپیک بزنم تا از نظر همه دوستان بتونم استفاده کنم

حالا سوالم اینه:

چجوری باید ضد عفونی کنمشون تا با خیال راحت ازشون استفاده کنم؟

پیشاپیش ممنون از همه دوستان

hasoo
۱۳۹۴-۰۵-۱۹, 23:11
سلام
کار خوبی کردی تاپیک زدی چون با راهکارهایی که دوستان میدن مشکل خیلی ها رفع میشه.
والا با توجه به اون چه که میدونم بهتره از سنگ های سفید رنگ که آهکی هستن استفاده نشه و اونا رو از سنگ هات جدا کنی.
بعد اینکه سنگ ها رو تا اونجایی که آب روشون زلال میشه بشوری و آبکشی کنی، سپس اونا رو توی یه ظرفی بذاری و نمک بدون ید بهش اضافه کنی و آب بریزی روشون و بذاری روی گاز تا قشنگ بجوشن و بعد یه مدت که قشنگ جوشیدن توی آب، اونا ور چند بار دیگه با آب داغ بشوری و روی یه تیکه پارچه پهن کنی(ترجیحا توی آفتاب)
بعد یه آفتاب خوردن استفاده کنی

mbz
۱۳۹۴-۰۵-۲۳, 10:04
سلام
حسن جان راهنمایی کردن شمارو...
ببینید دوست عزیز این شن هایی که از مغازه تهیه میکنید هم فرقی ندارن و باید ضدعفونی بشن. شما همیشه با توجه به سیستم تصفیه و نوع ماهی که می خوای نگهداری کنی شن رو انتخاب کن تا به مشکل برنخوری
علاوه بر راهنمایی هایی که دوستمون گفت میتونید از محلول اسمارت کلین هم استفاده کنید که تاثیر خیلی خیلی خوبی داره!
در ضمن بهتره بجای پهن کردن شن ها تویه آفتاب بریزینشون توی یک دیس و بذاری توی فر اینجوری خیلی اطمینانی تر میشه

Rezaei
۱۳۹۴-۰۵-۲۳, 12:00
سلام
حسن جان راهنمایی کردن شمارو...
ببینید دوست عزیز این شن هایی که از مغازه تهیه میکنید هم فرقی ندارن و باید ضدعفونی بشن. شما همیشه با توجه به سیستم تصفیه و نوع ماهی که می خوای نگهداری کنی شن رو انتخاب کن تا به مشکل برنخوری
علاوه بر راهنمایی هایی که دوستمون گفت میتونید از محلول اسمارت کلین هم استفاده کنید که تاثیر خیلی خیلی خوبی داره!
در ضمن بهتره بجای پهن کردن شن ها تویه آفتاب بریزینشون توی یک دیس و بذاری توی فر اینجوری خیلی اطمینانی تر میشه

فر فقط میتونه حرارت بده به شن ایلیا جان اما نور آفتاب به دلیل داشتن اشعه uv باعث ضد عفونی میشه
در کل برای کسی که امکانش رو داشته باشه گذاشتن توی فر هم میتونه خوب باشه

بامشاد
۱۳۹۴-۰۵-۲۳, 21:12
سلام

ممنون از دوستان و استادان گرامی

امروز رفتم از رود خونه برای بستر اک سنگ جمع کردم

اندازشون حدود 3-2 میلی متر به بالا هست

لازم هست که کوچیکا جدا بشن؟

ممنون از دوستان

hasoo
۱۳۹۴-۰۵-۲۴, 09:42
سلام

ممنون از دوستان و استادان گرامی

امروز رفتم از رود خونه برای بستر اک سنگ جمع کردم

اندازشون حدود 3-2 میلی متر به بالا هست

لازم هست که کوچیکا جدا بشن؟

ممنون از دوستان

سلام محمد جان
این دیگه سلیقه ای هست، به نظرم الزام خاصی نداره که ریز ها رو جمع کنی.
با توجه به نوع ماهیات سنگ رو انتخاب کن