PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد تکثیر گرین ترور

vahil
۱۳۹۴-۰۶-۱۱, 19:55
امروز دوتا از گرین ترورام یکسری حرکات منشوری انجام میدادن با رقص خاصی لوله جفتشون هم بیرون بود اما ماهی ماده اونیکی رو بعضی وقتا کتک میزد
ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در اختیارم قرار بدن

fishboy
۱۳۹۴-۰۶-۱۲, 07:24
امروز دوتا از گرین ترورام یکسری حرکات منشوری انجام میدادن با رقص خاصی لوله جفتشون هم بیرون بود اما ماهی ماده اونیکی رو بعضی وقتا کتک میزد
ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در اختیارم قرار بدن
سلام
اگر منظورتون از کتک اینه که نر زخمی میشه و یا فرار میکنه بهتره چند روزی بینشون شیشه بزن این احتمال وجود داره که ماده شما آماده تر از نرتون باشه یا اینکه اصلا جفت نخورده باشن ولی اگه خیلی جدی نیست اجازه بده پیش هم بمونن
با غذای مقوی تغذیشون کن،مثل دل سیفون مرتب هم میتونه کمک کنه

vahil
۱۳۹۴-۰۶-۱۲, 11:58
سلام
اگر منظورتون از کتک اینه که نر زخمی میشه و یا فرار میکنه بهتره چند روزی بینشون شیشه بزن این احتمال وجود داره که ماده شما آماده تر از نرتون باشه یا اینکه اصلا جفت نخورده باشن ولی اگه خیلی جدی نیست اجازه بده پیش هم بمونن
با غذای مقوی تغذیشون کن،مثل دل سیفون مرتب هم میتونه کمک کنه
دهنشون رو بهم قفل میکردن رقصای جالبی هم داشتن
اما امروز نگاه کردم لوله جفتشون دیگه ممعلوم نبود و شکم ماده به حالت اول برگشته بود و نر رو شدیدن کتک میزد جداشون کردم

fishboy
۱۳۹۴-۰۶-۱۲, 14:05
دهنشون رو بهم قفل میکردن رقصای جالبی هم داشتن
اما امروز نگاه کردم لوله جفتشون دیگه ممعلوم نبود و شکم ماده به حالت اول برگشته بود و نر رو شدیدن کتک میزد جداشون کردم

یکی دو هفته جدا از هم نگهشون دار اگر هم دیگه رو نبینن بهتره .اگه اکواریوم فصای کافی داره میتونی چنتا گرین دیگه اصافه کنی و اونایی که واقعا جفت شدن رو جدا کنی ت این حالت اگه حواست بهشون باشه میشه به ماهی ها اجازه داد تو همین اکواریوم تخم بریزن بعدتخم هارو جدا کنی و یه گلدان دیگه بزاری برا جفتت)گلدان یا هر چیز دیگه که واسه ماهیات میزاری برا تخم ریزی)

hasoo
۱۳۹۴-۰۶-۲۲, 11:46
سلام
الان برام سوال پیش امد که این دوتا اصلا نر و ماده هستن؟
چون اشاره کردی هر دوتا لوله هاشون زده بود بیرون! در صورتی که فقط ماهی ماده لولش میزنه بیرون.
ممکنه دوتا ماده باشن!
این جور موارد برام پیش امده که میگم تموم حرکات مثه جفت خوردنه ولی هر دوتا تخم ریختن بهتره شما چندتا به صورت گله ای داشته باشید توی آک تا اینکه خودشون جفتشون رو انتخاب کنن و بعدش جفت ها رو جدا کنید. اینجوری درگیری بین دوتا ماهی هم کمتر میشه

vahil
۱۳۹۴-۰۶-۲۳, 19:45
سلام
الان برام سوال پیش امد که این دوتا اصلا نر و ماده هستن؟
چون اشاره کردی هر دوتا لوله هاشون زده بود بیرون! در صورتی که فقط ماهی ماده لولش میزنه بیرون.
ممکنه دوتا ماده باشن!
این جور موارد برام پیش امده که میگم تموم حرکات مثه جفت خوردنه ولی هر دوتا تخم ریختن بهتره شما چندتا به صورت گله ای داشته باشید توی آک تا اینکه خودشون جفتشون رو انتخاب کنن و بعدش جفت ها رو جدا کنید. اینجوری درگیری بین دوتا ماهی هم کمتر میشه

لوله یکیشون خیلی بزرگ بود وشکمش باد کرده بود لوله اون یکی حدود یک میلی متر

hasoo
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 12:54
لوله یکیشون خیلی بزرگ بود وشکمش باد کرده بود لوله اون یکی حدود یک میلی متر
آهان خب پس.
وحید جان شما نمیتونی توی تانک عمومی تکثیر داشته باشی یعنی اگه بشه توسط دیگر ماهیان خورده میشن.
پس بهتره جدا بشن و یه آک مخصوص واسه خودشون داشته باشن