PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای تهیه غذای دست ساز (رشد سریع)

mbz
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 11:15
سلام دوستان...
عزیزانی که سالن دارن و تو کار سایز کردن ماهی هستن می خواستم یک راهنمایی ازشون بگیرم و تجربیات خودشون رو در صورت امکان در اختیار بنده و دیگران بذارن تا استفاده بشه
فرمول غذایی رو می خواستم که تو رشد ماهی تاثیر خیلی خیلی زیادی بذاره و یکجورایی ماهی رو خیلی زود بزرگ کنه. بنده تا حالا تویه تجربه چند ساله خودم غذاهای شرکتی و دست ساز زیادی با بیس دل گوساله و پروتئین... تهیه کردم و به ماهی هام دادم اما هیچ کدوم اون چیزی که من می خوام نبودن!
من دنبال یک هورمون یا غذایی هستم که ماهی رو تویه زمان خیلی کوتاه هیکلی و درشت کنه مثل این مرغ های کارخونه ای که من شنیدم 45 روزه بزرگ میشن!!!
میشه راهنمایی کنید و فرمول چنین غذاهایی رو بگین

thosein
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 11:24
سلام دوستان...
عزیزانی که سالن دارن و تو کار سایز کردن ماهی هستن می خواستم یک راهنمایی ازشون بگیرم و تجربیات خودشون رو در صورت امکان در اختیار بنده و دیگران بذارن تا استفاده بشه
فرمول غذایی رو می خواستم که تو رشد ماهی تاثیر خیلی خیلی زیادی بذاره و یکجورایی ماهی رو خیلی زود بزرگ کنه. بنده تا حالا تویه تجربه چند ساله خودم غذاهای شرکتی و دست ساز زیادی با بیس دل گوساله و پروتئین... تهیه کردم و به ماهی هام دادم اما هیچ کدوم اون چیزی که من می خوام نبودن!
من دنبال یک هورمون یا غذایی هستم که ماهی رو تویه زمان خیلی کوتاه هیکلی و درشت کنه مثل این مرغ های کارخونه ای که من شنیدم 45 روزه بزرگ میشن!!!
میشه راهنمایی کنید و فرمول چنین غذاهایی رو بگین

سلام

همچین چیزی نداریم . ۴ ماه کمتر ماهی به سایز فروش نمیرسه مگه اینکه بخوای سایز ریز بفروشی .

تعداد مناسب غذادهی کم در دفعات و اکسیژن زیاد و اب تمیز اینا راهشه ٫ میانبر هم نداره

یه چیز دیگه درست کردن غذای دست ساز واسه ماهی سایز اصلا میصرفه ؟

mbz
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 11:41
سلام

همچین چیزی نداریم . ۴ ماه کمتر ماهی به سایز فروش نمیرسه مگه اینکه بخوای سایز ریز بفروشی .

تعداد مناسب غذادهی کم در دفعات و اکسیژن زیاد و اب تمیز اینا راهشه ٫ میانبر هم نداره

یه چیز دیگه درست کردن غذای دست ساز واسه ماهی سایز اصلا میصرفه ؟

شما منظور بنده رو درست متوجه نشدی! من نگفتم دقیقا چیزی باشه که تویه مدت 1 ماه ماهیمون رو سایز کنه
راه میانبر هم داره مطمئن هستم !
میدونم که رشد ماهی به هرحال نیاز به یک زمانی داره اما راه هایی هم هست که ماهی بیشتر رشد کنه
نکاتی هم که گفتی درسته دوست من اما بحث ما سر غذا الان

fishboy
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 11:47
سلام
آقا حسین درست میگن + حجم آبی که برای ماهی در نظر گرفته میشه غذای دست ساز در سالن ها فقط برای مولد ها استفاده میشه و صرفه اقتصادی نداره که برای سایز از غذای دست ساز استفاده کرد. غذای معمولی که در سالن ها برای سایز استفاده میشه بیومار فرانسه هست و رشد ماهی ارتباط مستقیمی با شرایط و پارامتر های آب ، حجم آبی که برای هر ماهی در نظر گرفته میشه داره .

mbz
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 11:58
سلام
آقا حسین درست میگن + حجم آبی که برای ماهی در نظر گرفته میشه غذای دست ساز در سالن ها فقط برای مولد ها استفاده میشه و صرفه اقتصادی نداره که برای سایز از غذای دست ساز استفاده کرد. غذای معمولی که در سالن ها برای سایز استفاده میشه بیومار فرانسه هست و رشد ماهی ارتباط مستقیمی با شرایط و پارامتر های آب ، حجم آبی که برای هر ماهی در نظر گرفته میشه داره .
فکر میکنم باید جمله بندی خودم رو درست کنم
(میشه تجربیات خودتون رو در مورد غذاهای دست ساز بگین تا مشخص بشه چه نوع غذایی تویه رشد ماهی تاثیر بیشتری داره)
عزیز بنده هم جایی نگفتم سالن دارم یا می خوام برای سالن استفاده کنم . گفتم دوستان سالن دار بیشتر این موارد رو میدونن و تجربه کردن
دوستان یکجوری حرف میزنن انگار بحثمون یک چیز دیگه اس کلا و حرفای تکراری...
میثم جان شما یکجوری داری میگی رشد ماهی ارتباط مستقیمی با شرایط و پارامتر های آب ، حجم آبی که برای هر ماهی در نظر گرفته میشه داره که انگار اگه این موارد رعایت بشه و نون خشک به ماهی بدی رشدش به همون اندازه که یک رژیم پروتئینی داشته باشه
برادر من بحث ما الان سر اینه که چه غذاهایی تو رشد ماهی تاثیر بیشتری داره و دوستان از چه فرمولی نتیجه بهتری گرفتن
خودم هم میدونم رشد ماهی به شرایط آب هم خیلی بستگی داره اما سوال من چیز دیگه ای بود

hasoo
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 13:13
سلام
این حرفا که میزنم فقط از تجربه ی شخصی خودم هست.
آقا ایلیا بحثشون غذاست جدای از سایر موارد موثر در رشد ماهی.
به نظر بنده از روزی که ماهی به غذا خوردن میوفته تا سایزی که بتونه غذای دیگه رو بخوره بهتره از آرتمیا هچ شده استفاده بشه که تاثیر بسزایی توی رشد بچه ماهی داره و بعد از اون که به سایز یک و نیم دو بند رسید از میگو استفاده کنن.
میگوی تازه خیلی موثر هست توی رشد ماهی(البته این میگوی تازه رو هر کس به سبک خودش میده ولی از نظر من بهتره که با مولتی ویتامین و اسپرولینا غنی بشه و به ماهی داده بشه)
این نکته رو هم اضافه کنم فقط و حتما تموم وعده ها ور نباید میگو داد چون همون جور که میدونید زیادیش هم ماهی رو مریض میکنه
یعنی باید بیومار اصل(چون پروتیین بالایی داره) بیس اصلیش باشه و میگو در کنار اون داده بشه.
این تجربه شخصی من هست.
و هر کسی با توجه به اون چه امتحان کرده یه جور روشی پیشنهاد میده

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 13:56
غذای سایز سالنها با تیراِژ تولید بالا فقط بیومار غنی شده با هورمون و بیومار غنی شده با آستا و آسپرولیناست
که در وعده های غذایی مختلف و با سایز مختلف داده میشه

غذای دست ساز توی سالن هیچ جایی نداره مگر برای دیسکس

هورمون هم پودر متیل تستسترون هست که با کیفیتش رو در ایران نمیتونید پیدا کنید ( قرص بی کیفیت ایرانی بجاش استفاده میشه که ..... )

بحث بهتره بیشتر باز نشه به دلیل عوارض سوء یا استفاده نادرست احتمالی بعضی خوانندگان

mbz
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 16:47
غذای سایز سالنها با تیراِژ تولید بالا فقط بیومار غنی شده با هورمون و بیومار غنی شده با آستا و آسپرولیناست
که در وعده های غذایی مختلف و با سایز مختلف داده میشه

غذای دست ساز توی سالن هیچ جایی نداره مگر برای دیسکس

هورمون هم پودر متیل تستسترون هست که با کیفیتش رو در ایران نمیتونید پیدا کنید ( قرص بی کیفیت ایرانی بجاش استفاده میشه که ..... )

بحث بهتره بیشتر باز نشه به دلیل عوارض سوء یا استفاده نادرست احتمالی بعضی خوانندگان

سلام حامد جان خوبی؟ بحث رو بیشتر باز نمیکنم ام میشه راهنمایی کنی آستا و آسپرولیناست و این هورمون رو از کج می تونم تهیه کنم؟! چون واقعا به اینجور غذایی نیاز دارم

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 22:40
سلام حامد جان خوبی؟ بحث رو بیشتر باز نمیکنم ام میشه راهنمایی کنی آستا و آسپرولیناست و این هورمون رو از کج می تونم تهیه کنم؟! چون واقعا به اینجور غذایی نیاز دارم

سلام
اسپرولينا به شکل قرص توى داروخانه هاى با سابقه پيدا ميشه
متيل تستسترون هم همينطور , اما هورمون رشد آمريکايى که پودرى و وارداتيه چيز ديگه اى هست
آستا رو از آکواريومى ها و ... اگه گيرت نيومد آمريکايى اصلش رو من مقدارى دارم

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 12:29
سلام اقای رضایی ببخشید در مورد افزودن پرو بیوتیک و جلبک کلرلا کمی توضیح میفرمایید.
در مورد جلبک کلرلا که هیچی نمیدونم ولی پرو بیوتیک فکر کنم به خاطر افزایش باکتری های معده و روده ماهی باعث افزایش جذب غذا و رشد سریع بشه درسته!
ایا افزودنی دیگه ای هست که فقط سالن دارها و حرفه ای ها بدونن
باتشکر

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام اقای رضایی ببخشید در مورد افزودن پرو بیوتیک و جلبک کلرلا کمی توضیح میفرمایید.
در مورد جلبک کلرلا که هیچی نمیدونم ولی پرو بیوتیک فکر کنم به خاطر افزایش باکتری های معده و روده ماهی باعث افزایش جذب غذا و رشد سریع بشه درسته!
باتشکر

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:08
باتشکر
پرو بیوتیک و کلرا ربط مستقیمی به غذاهای دست ساز ندارند اما گفتن ازشون در این تاپیک خالی از لطف نیست اما در صورت لزوم به ادامه بحث درتاپیک مجزا با عنوان مناسب لطفا صورت بگیره

پروبیوتیکها موادی هستند که به باکتری سازی در سیستم گوارش ماهی همونطور که گفتید به هدف هضم بهتر غذا و افزایش ایمنی بدن آبزیان جهت عدم نیاز به استفاده از انتی بیوتیکها استفاده میشن

جلبک کلرا یه مکمل غذایی بسیار غنی از مواد مغذی و انواع اسیدهای آمینه هست

که البته این در صنایغ آبزی پروری خوراکی به دلیل نداشتن عوارض انسانی مورد استفاده قرار میگیرن

در آبزی پروری زینتی به دلیل نداشتن حساسیت ماهیان خوراکی , استفاده از روشهای کم هزینه تر مثل همون هورمون رشد و مواد افزاینده رنگ دانه ماهی مرسومتره