PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این پرنده چیه واقعا؟!

mbz
۱۳۹۴-۰۷-۱۵, 18:13
سلام دوستان
این پرنده بصورت خیلی اتفاقی تو خونمون پیدا شده و چند هفته ای که مهمون ماست!
من اول فکر میکردم بلدرچین! ولی یکم که تحقیق کردم و از افرادی که بلدرچین نگهداری میکنن سوال کردم این پرنده اصلا خلق و خوی بلدرچین رو نداره
غذا هم براش برنج و اینجور چیزا میریزیم ولی منکه ندیدم چیزی بخوره اما خوب اگه چیزی نمیخورد که تا الان مرده بود. اما انگار همیشه استرس داره
این پرنده خیلی علاقه زیادی به قایم شدن داره و همیشه مخفی میشه! پرواز هم میکنه تا ارتفاع خیلی خیلی زیاد! و اصلا هیچ صدایی من ازش نشنیدم . نه نوک میزنه نه هیچی و خیلی هم آرومه
خب حالا سوال اینکه این پرنده واقعا چیه و چیکارش کنم تا راحت زندگی کنه؟!!!

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1444232598245173_photo_2015-10-07_18-59-38.jpg

بامشاد
۱۳۹۴-۰۷-۱۵, 18:52
سلام دوستان
این پرنده بصورت خیلی اتفاقی تو خونمون پیدا شده و چند هفته ای که مهمون ماست!
من اول فکر میکردم بلدرچین! ولی یکم که تحقیق کردم و از افرادی که بلدرچین نگهداری میکنن سوال کردم این پرنده اصلا خلق و خوی بلدرچین رو نداره
غذا هم براش برنج و اینجور چیزا میریزیم ولی منکه ندیدم چیزی بخوره اما خوب اگه چیزی نمیخورد که تا الان مرده بود. اما انگار همیشه استرس داره
این پرنده خیلی علاقه زیادی به قایم شدن داره و همیشه مخفی میشه! پرواز هم میکنه تا ارتفاع خیلی خیلی زیاد! و اصلا هیچ صدایی من ازش نشنیدم . نه نوک میزنه نه هیچی و خیلی هم آرومه
خب حالا سوال اینکه این پرنده واقعا چیه و چیکارش کنم تا راحت زندگی کنه؟!!!

سلام اقا ایلیا

تا جایی ک از قیافش و مشخصاتی ک ازش گفتی معلومه بلدرچینه

اونم بلدرچینی ک خیلی خیلی ترسیده

یجورایی استرسش فوق العاده زیاده ک این رفتارارو داره

ببین چون خودت استاد ماهی و اکواریومی اینو بهت میگم ک راحت تر باشه

یجورایی کاری ک با ماهیای مولد با لارو میکنی باهاش انجام بده:زیاد رفت و امد نداشته باش،نور متوسط و....

حالا اگر ببریش یجا ک چنتا بلدرچین دیگه هم باشن ک دیگه براش عالیه

این چیزی بود ک من میدونم،ولی باز بنظرم نظر قطعی رو علی اقا باید بگن

موفق باشی

vahil
۱۳۹۴-۰۷-۱۵, 19:30
بلدرچین هستش
فک کنم وحشی باشه و پرورشی نیست

mbz
۱۳۹۴-۰۷-۱۵, 19:36
بنظر خودم هم بلدرچین وحشی هست
خوب حالا چه کمکی می تونم بهش بکنم تا بتونه زندگی کنه و راحت باشه

vahil
۱۳۹۴-۰۷-۱۵, 23:38
می تونید رهاش کنید بره اگه هم دوس دارید نگهش دارید باید بالشو قیچی کنید من وحشیشون رو داشتم خیلی بازیگوشن
خوششون میاد تو خاک بازی کنن سبزیجات خوششون میاد من خیار بهشون میدادم

aligator
۱۳۹۴-۰۷-۱۶, 02:32
برای غذاش میتونی از پلت یا دونه های مخصوط بلدرچین یا جیره غذایی که دستورش توی سایت هست استفاده کنی.
استرسش هم اندک اندک با اشنایی بیشتر کم میشه ؛توصیه های محمد هم خوبه
یکی دوتا صندوق میوه رو برعکس کن و توش راه عبور براش ایجاد کن تا توش رفت و امد کنه و پناه بگیره
پرهاش رو هم قیچی کن...
موفق باشی

mbz
۱۳۹۴-۰۷-۱۶, 07:58
ممنون. حالا واقعا این بلدرچین وحشی؟! میشه درکنار پرورشی ها نگهداری کنمش

aligator
۱۳۹۴-۰۷-۱۸, 23:28
بله هیچ مشکلی نداره
چنتا بلدر ماده بگیر و بنداز کنارش