PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا استفاده از آینه روی هد تأثیر داره؟

HosseinOscar
۱۳۹۴-۰۹-۱۷, 17:23
با سلام خدمت دوستان، با توجه به اینکه نظرات ضد و نقیضی در رابطه با تأثیر استفاده از آینه روی رشد هد فلاور وجود داره، این تاپیک رو ایجاد کردم تا اساتید نظرشون رو بدن........

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۹-۱۷, 17:41
سلام حسین جان

من تجربه خودم رو میگم....هروقت فلاور رو توی جمع و یا کنار یک ماهی دیگه گذاشتم کوچیک شدن هد و کمرنگ شدنش رو دیدم وهترین نتیجه زمانی بود که ماهی تنها تو یک تانک بودش....

موفق باشی

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۹-۱۷, 20:00
سلام البته زدن همچین تاپیکی بنا به دلایلی علمی مناسب نیست چون آینه مستقیم بر هد تاثیر نداره ، نظرات اینه که آینه باعث کاهش استرس ( به دلیل قلمروطلبی ) میشه لذا به دلایلی که میگم هد بالا میاد ....

مهمترین مسئله تو هد زدن فلاور و یا همچنین شفافیت رنگش استعداده.... فلاوری که استعداد داشته باشه نیازی به این چیزا نداره ، بقیه مسائل موارد جانبی هست ...

تاثیر آینه باعث از بین رفتن استرس به جهت حس قلمرو طلبی هست که به فلاور وارد میشه ، و این میتونه باعث شفافیت رنگ یا بالا اومدن هد بشه ...

خیلی از سایت ها هم نوشتن که وقتی فلاور رو کنار فلاور دیگه ای قرار میدی یا آینه جلو فلاور قرار میدی باعث میشه هورمونی از بدن ماهی ترشح بشه که به شفافیت رنگ کمک کنه ...

البته این موردی که علی آقا گفتند هنگام جفت زدن فلاور به وجود میاد که اونم هد میخوابه اما رنگ غلیظ میشه ( که این کلا بحثش جداست )....

تمام این موارد رو بعضی از فلاورا تاثیر داره رو بعضی ها بی تاثیره باید قلق فلاورت دستت بیاد ...( به اصطلاح )

HosseinOscar
۱۳۹۴-۰۹-۱۷, 20:30
پس نظر شما اینه که آینه، حداقل رو برخی فلاورا تاثیر مثبت داره، آیا خودتونم تجربه دارین؟ طرز استفاده شو چطوری توصیه میکنید؟

hasoo
۱۳۹۴-۱۰-۰۱, 21:01
سلام دوست عزیز
دوستان نظرات رو گفتن، آینه گذاشتن به نظر من یک عامل جانبی هست و جز عوامل تاثیر گذار نمیشه قلمداد کرد. و به گفته ی احسان عزیز باید قلق فلاور دستتون، بعضا روی برخی فلاورا جواب میده و روی بعضی فلاورای دیگه اثر منفی!
پس باید امتحان کنید
بهتره آینه روزی یکی دو ساعتی توی آب و در معرض دید فلاور باشه.
از این آینه های قدیمی بودن که دورشون پلاستیک بود و دسته داشتن بذارید که فلاور خودشو زخمی نکنه