PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به حریم هم احترام بگذاریم

Morteza.g
۱۳۹۶-۰۲-۰۹, 21:16
⭕️ به حریم هم احترام بگذاریم

یادمه یه بار که برای صید امور رفته بودم. وقتی رسیدم کنار آب قبل از من چند نفری کنار آب بودن از اونجا که برای صید این ماهی زیرک به هیچ وجه نباید سر و صدا کرد یه گوشه دنج پیدا کردم و شروع کردم به باز کردن لوازمم. بعد از آماده کردن لوازم چند تا جوانه جو به قلاب زدم و کنار نی ها پرتاب کردم و منتظر شدم. اما خبری نبود نگاه کردم دیدم که بقیه هم چیزی کاسب نشده‌اند دوباره پرتاب کردم که یه دفعه شناور ناپدید شد و تونستم یه اموره حدود یک کیلو صید کنم اما چشمتون روز بد نبینه یه دفعه هر چی ماهیگیر اونجا بود جمع شدن دور من و همونجا که من پرتاب میکردم قلاب میانداختن اون هم با کلی سر و صدا و گلایه که چرا ماهی به قلابشون نمیزنه یواش یواش لوازممو جمع کردم و از اونجا رفتم جایی ک اول میخواستم برم و الان دیگه هیچ ماهیگیری نبود اونجا هم یه ماهی دیگه صید کردم و دوباره ماهیگیرا مثل مور و ملخ ریختن اونجا جالب این که میرفتن سر طعمه هام و بدون اجازه هر چی میخواستن بر می داشتن واقعا صحنه خنده داری بود کمکم لوازمم جمع کردم و اون عزیزان رو با سر و صدا و هیاهوشون کنار آب تنها گذاشتم.
☜نویسنده :امید شفقی

Morteza.g
۱۳۹۶-۰۲-۰۹, 23:07
✅ روزهای خوب ماهیگیری......

🎣🎣🎣🎣🎣🎣🎣🎣🎣🎣
تومسیر برگشت از ماهیگیری دوستانی که نتونستن کاری بکنن دل ودماغ ندارن ولی اونایی که موفق بودن سرحال وخندان کل برنامه روتجزیه تحلیل میکنیم درمورد همه چی وبالاخره بعداز گذشت چند روز دوباره دل هوایی میشه ومقدمات برنامه بعدی یکی وسیله رومیاره یکی به فکر غذاست .شب رفتن هم که کسی خوابش نمیبره دیدن طلوع خورشید لب اب واقعا یه چیز دیگست
چای آتیشی .گل انداختن صحبتها،
وشیرجه رفتن دوستان واسه چوبی که تکون خورده ، مخصوصا اگه دشت اول باشه ، حالاهرکی برحسب نظرواعتقادش برای بردن یانبردن ماهی عمل میکنه
درمجموع روحیه ای تازه میشه بادوری از دغدغه های روزمره و شاید تجربه ای جدید از روش یاطعمه یامکان اما چیزی که خیلی مهمه دوستیهامونه
توهمین برنامه های ماهیگیری چقدر بادوستانمون صمیمی تر شدیم و شاید گرهی از کار هم وا کردیم شاید تنها ماهی که نتیجه یه برنامه ماهیگیری بوده و هدیه دادن اون به یکی از دوستان خیلی از عقده ها رو باز کرده
دوستی که تا دیروز فقط به چشم یک وسیله نگاهت میکرد حالا اگه یه روز نبیندت دلتنگت میشه و برعکس و بعد از چندین و چند سال دوستی و لب اب رفتن تازه میتونیم روی هم تاثیر بزاریم و حرف همو کامل بفهمیم دیگه گذشت از خطای اون دوست روبه حساب چشم پوشی نمیزاریم وراحت از کنار قضیه میگذریم نمیدونم میتونم منظورمو برسونم یانه ولی خواستم بگم همه چی بیرون کشیدن ماهی از اب نیست چون اگه اینطور بود دیگه نیازی به گروه وصرف وقت نبود
همه ما به این دوستیها نیاز داریم
و همه اهل دل وطبیعتیم
من گاهی اوقات تعجب میکنم از اشخاصی که لب اب باتواضع کامل به شخصی که حتی نمیشناسه خدمت میکنه
ولی درعجبم چرا توجمع گروه همین شخص رفتار عجیبی از خودش نشون میده .

بیاییم نگاهمون روبه جمع گروه عوض کنیم همون ادمی که لب اب از مابزرگتره همینجا هم بزرگتره همون ادمی که قیافه سنگی داره ولی بعد باهاش خیلی صمیمی میشیم همون ادمه شماهم همون ادم باصفا وخاضع هستی که وقتی از دور میشنوی یکی نون یاقند یادش رفته بی توقع بهش میدی یااینکه ....
از کل برنامه های ماهیگیریم فقط اون یه دونه نون لواش که یه بنده خدا بهم داد بایه نصفه هندوانه ودقیقا زمانی که از گشنگی دلم ضعف میکرد به عنوان بهترین خاطره ماهیگیریم به یادم مونده
به عنوان برادر کوچکتر از همه دوستان میخام درانتخاب کلمات خیلی دقت کنن
توقعات بیجا .تذکرات بیجا.لج بازیهای کودکانه.به کرسی نشاندن حرف.اینها سموم بدی هستن که اول میوه محبت وصمیمیت رواز بین میبرن بعد شاخه های احترام وادب روخشک میکنن ودر نهایت ریشه اهداف وامال وامیدها روخشک میکنن اگر پای این نونهال رواب نمیدیم لااقل بهش صدمه نزنیم
درسی که زندگی در دنیای مجازی بهم اموخته اینه که تا لحضه ای که احساس میکنم ناراحت هستم حرفی نزنم چون بعدا متوجه میشم که میتونستم کلمه وجمله بهتری رواستفاده کنم پس تا اون لحظه صبر کنید هر چند چند روز یا چند سال طول بکشه چون ما ماهیگیر هستیم وصبرمون زیاده .
یاحق