PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ساخت سقف سیمانی

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۱, 22:06
سلام خدمت همه رفقا امروزی
من میخوام ته حیاط خلوت خونرو یک سقف سیمانی بزنم ک جلوش هم باز باشه.
هزینه ایرانیت فلزی رو پرسیدم زیاد میشد و به کار من هم نمیومد چون باز باید روشو سیمان میکردم.
دوستان پیشنهادی دارن ک مناسبتر در بیاد؟
البته از سه طرف دیوار هستش .
ممنونم

Rezaei
۱۳۹۷-۱۰-۲۱, 22:27
سلام خدمت همه رفقا امروزی
من میخوام ته حیاط خلوت خونرو یک سقف سیمانی بزنم ک جلوش هم باز باشه.
هزینه ایرانیت فلزی رو پرسیدم زیاد میشد و به کار من هم نمیومد چون باز باید روشو سیمان میکردم.
دوستان پیشنهادی دارن ک مناسبتر در بیاد؟
البته از سه طرف دیوار هستش .
ممنونم
سلام علی جان

عکس بذار ، متراز هم بگو ببینیم چطوره

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۱, 23:16
سلام به حامد عزیزعرض حیاط ۲متر هستش و من تصمیم دارم ۲ متر هم ب جلو بیام.یعنی یک سقف دو در دو بزنم.سعی میکنم عکس بذارم حامد جان.الان نتونستم اپلود کنم

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۲, 13:23
http://www.emruzi.com/upc.php?file=154729037511168_photostudio_154723847 5720.jpg

aligator
۱۳۹۷-۱۰-۲۲, 23:11
سلام
علی جان اینو میشه با سپری انداختن و سرامیک و سیمان یه سقف سبک و کم هزینه براش بسازی ولی هیییییچ بارکشیی نداره و نباید وزن روش بیاد
کم هزینه ترین سقف با همین مصالحیه که گفتم

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۳, 12:10
سلام علی جان
ممنونم داداش.
میرم یه قیمتی بگیرم اگه بشه موزاییک بذارم قوی تر میشه

Rezaei
۱۳۹۷-۱۰-۲۳, 12:31
بهترین راه برای اینجا استفاده از سقف سبک ایرانیتیهاگر سه پری بندازی و حالا موزاییک و سرامیک و .... باز برای بارندگی باید فکر بحال عایقکاری و ایزوگام و ... کنی
فکر نمیکنم حتی بدون ایزوگام با سپری و سرامیک ارزونتر از ایرانیت در بیاد

یه حساب سر انگشتی

سرامیک 4 متر ارزونترینش متری 16ت ---- 66ت
سپری 4 - دو شاخ فکر کنم هر شاخ حدود 40-50 باشه
سیمان یک کیسه
شن و.... ایزوگام و ...

بیشتر از 200 میشه خلاصه

ولی فکر کنم ایرانیتی با حدود 150 بشه تمومش کرد که البته استاد کار میثم هست باید بیاد نظر بده

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۳, 13:14
ممنونم حامد حان.
درسته ایرانیت دیگه اب بندی نمیخواد.
ایرانیت سیمانی اینجا پیدا نکردم.فلزیشو میگفت صفحش ۶ متریه حدود ۴۰۰ تومن!!!!
اگر سیمانی گیر بیارم خیلی مناسبتر در میاد

fishboy
۱۳۹۷-۱۰-۲۴, 01:51
سلام دوستان عزیزم
علی جان یه سوال داشتم چرا می خوای روی ایرانت سیمان بکشی؟ و اینکه اینجارو کلا برای چی می خوای داداش؟ اگر فقط به عنوان سقف و سایه بان می خوای چیزی که اقا حامد گفت ارزونترو راحتره و ۲ ساعته حل میشه.ایرانت هم به نظر من فلزی بگیر سیمانی که گفتی شکنندس و دردسر میشه برات یه تیکه آجر از یکم ارتفاع بیوفته نشکنه هم ترک بر می داره.فلزی خیلی بهتره و کاملا اب بنده.
ورقو بهت گرون گفته اگه خواستی بهم بگو صبح یه قیمت دقیق برات میگیرم که قیمتش دستت باشه
ورق ایرانت ساده بگیری خیلی بشه ۱۰۰-۱۲۰ در میاد دو تیکه هم پروفیل ۲متری می خوای.تازه ۵۰*۳۰ هم که استفاده کنی ۵۰ تومنم پروفیلت میشه

بازم علی جان بگی دقیقا کارت و برنامت براش چیه دقیق تر میتونم بهت پیشنهاد بدم.

Rezaei
۱۳۹۷-۱۰-۲۴, 09:11
ممنونم حامد حان.
درسته ایرانیت دیگه اب بندی نمیخواد.
ایرانیت سیمانی اینجا پیدا نکردم.فلزیشو میگفت صفحش ۶ متریه حدود ۴۰۰ تومن!!!!
اگر سیمانی گیر بیارم خیلی مناسبتر در میاد

طرف شما رو نمیدونم علی جان اما اینجا اهن فروشی که میریم برای ایرانیت فلزی با عرض ثابت که فکر کنم عرض آماده کارکردش حدود 100 یا 110 باشه به عنوان مثال موقعیت شما صفحه 2 متری میخواد

دوتا طول 2 متر دستگاه برش میزنه و میفرسته روی نوار نقاله برای غلطک کاری که اون حالت شیارهای سینوسی رو به ورق میده
دیگه نیازی به برش کاری و ... نیست و قیمتش هم متری حساب میشه که با این قیمتهای جدید نمیدونم متری چنده

یکسال و نیم پیش برای ساخت سایه بان پارکینگ حیاط گرفتم اگر اشتباه نکنم هر متر 11 تومن الان سه برابرش هم حساب کنیم متری 33 که شما 4 متر لازم داری

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۴, 10:51
سلام به حامد و میثم عزیزم

میثم جان اگه خدا بخواد میخوام یه لافت کوچیک برای کبوترا درست کنم اینجارو....میخوام سیمان بکشم که هم پرنده راحت بشینه و هم برفو بارون میاد سرما کمتر وارد بشه.
میخوام سقف بزنم و بعد جلوشو با فنس ببندم.یک در بذارم سمت راست و یک پنجره ورودی یا همون خط تله رو هم بذارم سمت چپ.
احتمالا قیمت ورق ایرانیت رو بهم بد دادن.امروز میرم پرسو جو میکنم باز.
برای زیر ایرانیت قوطی ۸ در ۴ بگیرم خوبه؟؟احتمالا دوتا تیکه ۲ متری لازمم بشه که از دو طرف بخوره تو دیوار....راه حل بهتری میتونید پیشنهاد بدین که دیوارو نکنم برای فیت کردن قوطی ها؟؟

fishboy
۱۳۹۷-۱۰-۲۷, 01:34
سلام به حامد و میثم عزیزم

میثم جان اگه خدا بخواد میخوام یه لافت کوچیک برای کبوترا درست کنم اینجارو....میخوام سیمان بکشم که هم پرنده راحت بشینه و هم برفو بارون میاد سرما کمتر وارد بشه.
میخوام سقف بزنم و بعد جلوشو با فنس ببندم.یک در بذارم سمت راست و یک پنجره ورودی یا همون خط تله رو هم بذارم سمت چپ.
احتمالا قیمت ورق ایرانیت رو بهم بد دادن.امروز میرم پرسو جو میکنم باز.
برای زیر ایرانیت قوطی ۸ در ۴ بگیرم خوبه؟؟احتمالا دوتا تیکه ۲ متری لازمم بشه که از دو طرف بخوره تو دیوار....راه حل بهتری میتونید پیشنهاد بدین که دیوارو نکنم برای فیت کردن قوطی ها؟؟

سلام علی جان
بهترین کار اینه که یکی دو اجر در بیاری و قوطی رو داخلش جا بدی اما اگه می خوای دیوار رو نکنی میتونی سر و ته قچطی رو تسمه جوش بدی چن سانتی بزرگتر که از قوطی بزنه بیرون بعد دو طرف قوطی که تسمه زده بیرون رو سوراخ کنی تو این حالت باید قوطی ها فیت اندازه بین دو دیوار باشه حالا از سوراخ تسمه ها دیوار رو سوراخ کنی و میل گرد بکوبی بره تو و در اخر میل گرد رو به تسمه جوش بدی که محکم تو جاش وای سه
تسمه هم اگه جوش ندادی همین کارو با پروفیل میتونی انجام بدی ینی بغل پروفیل هارو سوراخ کنی تو دیوار و میلگرد و ..... که اگه تسمه بزنی بهتره حتما.
داداش جای سیمان کشی میتونی زیر ایرانت پشم شیشه بندازی که عایق گرما برات باشه حالا ببین کدوم را دستته.
در مورد قوطی اگه ۴*۸ بزنی که خیلی محکمو خوبه ولی برای این ابعاد از ۳*۵ هم میتونی استفاده کنی و به نظرم اگه جای دو تیکه ۴*۸ از سه تیکه ۳*۵ استفاده کنی بهتر جواب میده چون فاصله ها کمتر میشه و بهتر میشه ورق رو چسبوند و خیلی مقاومتر میشه
اگه خواستی دیوار رو بکنی و پروفیل هارو جا کنی حتما به سرو ته پروفیل ها شاخ بزن،اگه هم تصمیم گرفتی دیوار رو دست نزنی و با میلگرد کار کنی حتما حداقل ۱۲ تا ۱۵ سانت میلگرد رو بکوب تا تو دیوار فرو بره که محکم بشه و میتونی سه چهارتا دور پروفیل میلگرد بزنی که خیالت راحته راحت شه که محکم شده.
سقف منم از ایرانت فلزی هست و کبوترا برا نشستن مشکلی ندارن و فکر نکنم به سیمان کاری روی سقف نیاز باشه حالا هر جور که خودت صلاح بدونی
یه چیز دیگه در مورد میل گرد که اگه خواستی از این روش استفاده کنی حتما میلگرد اجدار باشه که تو دیوار محکم شه و اینکه سوراخی که میزنی چند میل کوچیکتر از میلگرد باشه مثلا اندازه قطر خود میل گرد بدون در نظر گرفتن اج ها برا اینکه میلگرد با فشار تو دیوار فرو بره و محکم تو جاش وای سه
ببخشید دیر جواب دادم بازم اگه کاری از دستم بر بیاد در خدمتم
درب رو هم خودت میتونی بسازی از قوطی ۲*۲ خیلی سادس اگه کمک خواستی حتما خبرم کن
منتظر لافت جدیدت هستم علی جان

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۰-۲۷, 21:10
سلام
ممنونم میثم جان
ان شاالله فردا جوشکار میاد و لافتو راه میندازیم.
اون ته طرف دیوار خونه یه تیر اهن هستش ک اوستا گفت بهش قوطی جوش میدم و میارم جلو میندازمش رو فنس جلو و بعد قوطی های عرضی رو میندازم روش و از اونطرفم ک میزنیم تو دیوار(دیوارش باریکه و کندنش راحته)
سقفشم از همون ایرانیت فلزی میزنم و روش سیمان میکشم.پشم شیشه بعد توش حشرات لونه میکنن و برای پرنده خوب نیست داداش.
خط تله و نشیمنگاه هارو هم سفارش دادم و عکسشونو میذارم.از مراحل کار براتون عکس میذارم.
ممنونم

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۰۲, 12:25
سلام به همه.
چهارچوب لافت رو درست کردم.حالا مونده سیمانکاری و رنگامیزی

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1548150817277499_photostudio_15481501 49510.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1548150691262792_photostudio_15481501 94987.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=154815097856661_photostudio_154815022 9074.jpg

fishboy
۱۳۹۷-۱۱-۰۲, 12:44
سلام علی جان
مبارک باشه خیلی خیلی عالی شد ایشالا خیر کنه و زودتر پر از کبوترای درجه یک،عکساشم واسه ما بزاری ما هم حالشو ببریم

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۰۲, 12:47
ممنونم میثم جان.
ان شاالله.
تا در اوردن پرنده خوب خیلی کار دارم....
اینو سیمانش کنم و رنگ بزنم بعد پرنده هارو میارم

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

ممنونم میثم جان.
ان شاالله.
تا در اوردن پرنده خوب خیلی کار دارم....
اینو سیمانش کنم و رنگ بزنم بعد پرنده هارو میارم