PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگاه جوجه کشی علی بختیاری

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۲-۲۳, 17:59
سلام به همه رفقا
برای خرید و راه اندازی دستگاه جوجه کشیم چند وقته دارم اطلاعات جمع میکنم.اینطور که من متوجه شدم دستگاه های اسکندری در ایران خوب حواب میدن و پشتیبانی خوبی هم دارند و البته یه مقدار هم قیمتشون بالاست.از دستگاه ۲۵۲ تایی ب بالا حرفه ای میشن دستگاه هاش و رطوبت ساز مجزا دارند که قیمت ۲۵۲ تاییش ۳۱۰۰ هستش در حال حاضر.
یک مطلب دیگه ای که من متوجه شدم دستگاه های معمول مرحله ستر و هچر باهم در یک دستگاه اجرا میشه و این قضیه امکان اضافه کردن تخم به صورت روزانه رو از ما میگیره.
حالا چنتا سوال دارم.
اینجا یکی از دوستان یه دستگاه ۴۲۰ تایی داره که ۳ سال استفاده شده مال شرکت درنا سیستم پارس هستش و با شرکتش تماس کرفتم گفت کار پشتیبانیشم انجام میده.این دستگاهو یک تومن بهم میده و از هچ کردنشم راضی هستش.نظرتون چیه؟
یه توضیح هم در مورد جیره استارتر و واکسیناسیون جوجه ها بهم بدید ممنون میشم.

aligator
۱۳۹۷-۱۲-۲۳, 21:25
سلام علی جان
اولا که اصلا حرفه ای نیست شما بخوای روزانه تخم وارد کنی و باید دستگاهی بخری که توانایی پر کردنش رو داشته باشی ...
دستگاه دوستت میزان هچش چند درصده؟ اگه راضیه چرا قصد فروش داره؟
ببین جوجه دستگاهی ضعیفتر از جوجه های تکثیر طبیعی هست پس باید شرایطش توی روزای اول ایده آل باشه و تغذیش یه تغذیه کامل ...
جیره های استارتر شرکتی الان به راحتی دردسترس هست که میتونی بدون دردسر تهیه کنی و تمام نیاز های تغذیه ای جوجه ها رو برات تامین کنن
یه اتاق با تهویه مناسب و نور تایمر دار و مادر مصنوعی به نظرم برای شروع کارتو راه میندازه البته اگه دمای منطقتون بالا باشه و بشه راحت دمای اولیه بالای ۳۰ درجه رو بدون بخاری تامین کنی و بعد دما رو تا حدود ۲۵ کم کنی

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۲-۲۴, 17:58
سلام.
ممنون از توضیحت علی جان.
میگه دیگه نمیخواد کار کنه علی جان.درصد نگفت بهم و من هنوز دستگاهو از نزدیک ندیدم.باید برم ببینم چطوریه.
اینجایی که ما هستیم هوا نسبتا سرده.برای نورش میتونم تایمر بذارم.چند ساعت در روز نور لازم دارن؟
در مورد ساخت مادر مصنوعی هم یه توضیح میدی علی جان؟
جیره استارتر باید مارک خاصی بگیرم؟
ممنونتم

aligator
۱۳۹۷-۱۲-۲۴, 23:23
اصول دمایی از حدود 33-35 شروع میشه و به مرور حدود روزی 5/ درجه کم میکنی تا برسی به دمای محیط ولی من خودم همیشه برای روزای اول یه دمای 28 تا 30 درجه رو داشتم و از مادر مصنوعی استفاده میکرم که جوجه ها هم سرما نمیخودرن و هم زیاد درگیر دماشون نبودم
مادر مصونوعی برقی این شکلیه :
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1552682098621294_2749.jpg

شما دمای محیط رو با بخاری به حدی که گفتم برسون و یه مادر مصنوعی با لامپ و کلاهک بالای سرشون درست میکنی که بتونن به راحتی برن زیرشو خودشونو گرم کنن
اگه مادر مصنوعی بزاری برای روزای اول دیگه نوردهی هم تمام مدت میشه یه جورایی
بعد از 5 روزگی هم دیگه مادر مصنوعی رو جمع میکنی و اگه بازم قصد داشتی نگهشون داری روزی 1ساعت نور رو کم کن تا برسی به اینکه با نور طبیعی ادامه بدی ....
این روش رو برای اول کارت پیشنهاد میدم که ایشالا بالاترین بازدهی رو داشته باشی
بعد از اون دیگه باید خودت راه های کم هزینه تر و مناسب تر با محیطت رو جایگزین کنی
درمورد استارتر هم یه تحقیق باید بکنی ببینی توی منطقه خودتون چه شرکتی هست که معتبره و خوب کار میکنه دیگه ؛ اگه بخوای از جاهای دیگه تهیه کنی هزینه حمل و دردسر ارسال و اینا برات پیش میاد ...

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۱-۰۹, 23:31
سلام ب همه
علی جان در مورد واکسیناسیون جوجه ها یه توضیح میدی برام.

بعد اینکه امکانش هست دستگاه رو داخل یکی از اتاقای خونه بذارم؟؟بو و رطوبت خاصی نداره ک اذیت کنه؟
ممنونم

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام ب همه
علی جان در مورد واکسیناسیون جوجه ها یه توضیح میدی برام.

بعد اینکه امکانش هست دستگاه رو داخل یکی از اتاقای خونه بذارم؟؟بو و رطوبت خاصی نداره ک اذیت کنه؟
ممنونم

aligator
۱۳۹۸-۰۱-۱۱, 23:34
سلام
مگه قصد داری بزرگشون کنی که میخوای واکسن بدی؟
اگه قصدت جوجه ریز فروختنه به نظرم هزینه اضافی نکن
نه مشکلی نداره بزار داخل اتاق
خریدی بالاخره؟

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۱-۱۲, 07:59
سلام.
ممنونم داداش.نه تقریبا یک هفته ای میخوام رد کنم.چون خوندم که چند روز اول باید واکسن b1 اسپره بشه گفتم شاید من باید این کارو انجام بدم.
هنوز خرید نکردم.اگه بشه تصمیم دارم دستگاه ۵۰۴ تایی اسکندری رو بردارم.ان شاالله اعتباراتش تامین بشه همین چند وقته میگیرم

aligator
۱۳۹۸-۰۱-۱۲, 10:06
علی جان جوجه ۱ روزه با ۱هفته ای تو قیمت فروش برات فرقی نمیکنه ولی دردسر فقط داره برات ...
واکسن زنده اگه میخوای بدی و میترسی که نتونی کنترلش کنی؛ به صورت آشامیدنی بهشون بده ولی هزینه اضافس برات کلا ...

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۱-۱۲, 12:54
ممنونم علی جان.چون این جوجه هارو به یه سری افرادی میدم که احتمالا باز هم میخوان ازم جوجه بردارن باید کیفیت و مقاومت خوبی داشته باشن و خدایی نکرده اونها تلفات ندن

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۱-۱۸, 22:18
سلام به همه

دوستان نظرتون در مورد این لامپ برای مادر مصنوعی چیه؟؟
خود فروشنده به عنوان لامپ مادر مصنوعی میفروشه.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1554662871573150_jooje_keshii-20190407-0001.jpg

sammyhero2003
۱۳۹۸-۰۱-۱۹, 14:11
سلام اگر اشتباه نکنم بهترین نوعش جیوه ای هست و مارک فیلیپس خوبه

سلام به همه

دوستان نظرتون در مورد این لامپ برای مادر مصنوعی چیه؟؟
خود فروشنده به عنوان لامپ مادر مصنوعی میفروشه.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1554662871573150_jooje_keshii-20190407-0001.jpg

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۱۴, 18:42
سلام به همه دوستان امروزی
بالاخره بعد از کلی گشتو گذار و پرسو جو دستگاه ۶۷۲ تایی شرکت اسکندری رو خریداری کردم.
قیمت دستگاه ۴۷۰۰ بود و از ارومیه با باربری برام ارسال کردن.تقریبا با کرایه ها حدود ۵ تومن برام درومد.
دنبال تخم مناسب و مطمئن هستم.ان شاالله همین چند روزه راه اندازیش میکنم.
تصمیم دارم دفعه اول ۵۰ تا تخم بذارم داخلش تا نحوه کار و قلق دستگاه بیاد دستم.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1556982593976094_photostudio_15569819 61629.jpg

Rezaei
۱۳۹۸-۰۲-۱۴, 23:19
مبارکه علی جان باریکلا به سعی و تلاشت
برات آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم هر چه ززودتر نتیجه هاش رو اینجا ببینیم >3

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۱۵, 10:19
سلام.
ممنونم حامد عزیز.لطف داری.
همینطور ممنون از علی که خیلی کمکم کرد.
ان شاالله کم کم با کمک دوستان جلو میرم امیدوارم که نتیجه بخش باشه.

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۱۶, 12:52
سلام
مبارکه داداش
ایشالا که به اهدافت برسونتت

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۱۶, 20:06
سلام
ممنونم علی جان.
امروز رفتم از یه مرکزی که مرغ و خروس داشتن دیدن کردم برای خرید تخم مرغ نطفه دار.تقریبا برای هر ۵ مرغ یک خروس داشت.نژاد بلک استار و مرندی و بومی باهم قاطی بودن.بنظر ادم قابل اطمینانی بود.
فعلا گفتم ۱۰۰ تا برام اماده کنه تا یک دوره دستگاه رو تست کنم.
میخوام تخم هارو در طبقات مختلف بصورت پراکنده بچینم و علامت بزنم تا ببینم همه نقاط دستگاه یکسان هستن یا نه.
این اقایی که مالک اونجا بود نسبتا از درامد و کارش راضی بود و میگفت روزانه ۵۰ تا ۸۰ تا تخم نطفه دار برداشت میکنه و حدودا ۲۰۰ تا بی نطفه.
زمین بزرگی هم داشت و یونجه هم برای مصرفش کاشته بود.

E-H-S-A-N
۱۳۹۸-۰۲-۱۶, 22:01
علی آقا سلام عرض شد داداش خیلی ارادت داریم یا علی

Rezaei
۱۳۹۸-۰۲-۱۶, 22:40
سلام
ممنونم علی جان.
امروز رفتم از یه مرکزی که مرغ و خروس داشتن دیدن کردم برای خرید تخم مرغ نطفه دار.تقریبا برای هر ۵ مرغ یک خروس داشت.نژاد بلک استار و مرندی و بومی باهم قاطی بودن.بنظر ادم قابل اطمینانی بود.
میخوام تخم هارو در طبقات مختلف بصورت پراکنده بچینم و علامت بزنم تا ببینم همه نقاط دستگاه یکسان هستن یا نه.
این اقایی که مالک اونجا بود نسبتا از درامد و کارش راضی بود و میگفت روزانه ۵۰ تا ۸۰ تا تخم نطفه دار برداشت میکنه و حدودا ۲۰۰ تا بی نطفه.
از اونجا که در این زمینه حتی اماتور هم نیستم سئوال برام پیش آمد که تخم نطفه دار و بدون نطفه رو چطور از ظاهر تشخیص میدن ؟؟

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۱۷, 15:46
سلام
ممنونم علی جان.
خوبه داداش این برای بخش مرغهای بومیت میتونه گزیه خوبی باشه ولی سعی کن برای زینتی هم یه فکرایی داشته باشی ...

از اونجا که در این زمینه حتی اماتور هم نیستم سئوال برام پیش آمد که تخم نطفه دار و بدون نطفه رو چطور از ظاهر تشخیص میدن ؟؟
حامد جان از روی تخم متوجه نمیشن
بخشی از مرغها رو برای فروش تخم نطفه دار با خروس نگهداری میکنن و برای بخش دیگه ای که قراره تخمشون مصرف خوراکی داشته باشه خروس در نظر نمیگیرن ...

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۱۸, 16:39
علی آقا سلام عرض شد داداش خیلی ارادت داریم یا علی

سلام.
ممنونم احسان جان لطف داری.

ممنونم علی جان.اره برای قسمت زینتی هم کم کم بفکر میشم.فضای مناسبی جور بشه حتما اقدام به خرید چند تا مولد میکنم.

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۱۹, 20:02
سلام به همه
به امید خدا دیشب کارو استارت کردم.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1557419230279227_photostudio_15574185 64065.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=155741935574670_img_20190509_065940.j pg

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

تقریبا ۲۰۰ تا تخم گذاشتم داخلش.
سعی کردم سبد هارو قسمت های مختلف دستگاه بذارم تا مطمئن شم همه قسمت های دستگاه درست کار کنن.

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۱۹, 23:28
بسیار عالی
یه نکته ای که فراموشم شده بود بگم و اگه انجام بدی خیلی حرفه ای هست اینه که قبل از ورود تخم ها به دستگاه اونا رو گاز فرمالین بدی و بعد وارد دستگاه کنی ...
البته دیگه برای دفعات بعدیت ایشالا اگه دوست داشتی انجام بده
برای جوجه هات بعد از خروج ار دستگاه کجا رو آماده کردی؟ شرایطش چجوریه؟

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۰, 14:01
بسیار عالی
یه نکته ای که فراموشم شده بود بگم و اگه انجام بدی خیلی حرفه ای هست اینه که قبل از ورود تخم ها به دستگاه اونا رو گاز فرمالین بدی و بعد وارد دستگاه کنی ...
البته دیگه برای دفعات بعدیت ایشالا اگه دوست داشتی انجام بده
برای جوجه هات بعد از خروج ار دستگاه کجا رو آماده کردی؟ شرایطش چجوریه؟

سلام علی جان.ممنونم.
بله منم خونده بودم که باید تخم مرغ ها و فضا دستگاه ضد عفونی بشه و به اصطلاح بهش میگن گاز دادن...که در واقع همون گاز حاصل شده از فرمالین هستش.گاهی اوقات به فرمالین پرمنگنات هم اضافه میکنند.البته این گاز خطرناکه و خیلی باید مراقب باشیم.
من با یک مسواک و پارچه زبر تخم هارو تمیز کردم و دستگاه رو هم با جرمی ساید ضدعفونی کردم.
ولی از دفعات بعد چون با باز شدن جوجه داخل دستگاه الودگی بیشتر میشه باید از همون فرمالین استفاده کنم که با نام تجاری فرمالکس موجود هست.یک پودر همراه یک مایع هستش و وقتی باهم مخلوط میشن گاز تولید میکنند.
علی جان خوشبختانه جوجه های اینسری رو یکی از دوستان پیش خرید کردند و زیاد پیش من نمیمونن.هرچند مادر مصنوعی و ترموستات دیجیتال هم تهیه کردم.
یه جایی رفتم بازدید دیدم یک جعبه ام دی اف تقریبا یکو نیم در یک متر درست کرده بود و مادر مصنوعی رو از بالاش اویزون کرده بود و تقریبا ۲۰۰ جوجه داخلش داشت.کفشم براده چوب ریخته بود.بنظرم جالب اومد.

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۲۱, 00:13
خب خداروشکر در جریان نحوه ضد عفونی هم هستی،به هر حال موقع کار با گاز فرمالین خییلی خیییلی باید مراقب باشی که فوق العاده کشندست و همینطور اگه نتونی گاز رو برای یه مدت محبوس کنی توی محل ضدعفونی بی اثر البته!!! که همین یه خرده اوضاعو برای کار توی خونه پیچیده میکنه!
من یه جایی دیدم برای ضد عفونی تخم ها با گاز یه محفظه یخچال رو توی فضای باز استفاده میکردن و دستگاه رو با همون ضد عفونی کننده و اسید ضعیف شستشو میدادن و مشکلی هم نداشتن
در مورد قضیه مادر مصنوعی هم احتیاجی به جعبه نیست،شما اتفاقا باید جایی تدارک ببینی که بتونی تهویه توش برقرار کنی
مهمترین عامل توی رشدو سلامت جوجه ها تهویه مناسبه که مسلما توی محصور کردن با جعبه امکان نداره...
بعد خود جعبه ام دی اف رطوبت میگیره و محل لانه گزینی قارچ و شپش و ... میشه که کلا هزینه نکنی به نظرم بهتره
ولی بستر کف که مد نظرته خوبه ،اگر قبل از پهن کردن بستر زیرشو با یه سم ضد انگل جامد بیخطر مثل پروپکسور یا اگه نخواستی مخلوط سم مورچه+خاکستر که البته خطرناکه ولی موثر، سم پاشی کنی و از مرطوب شدن بستر جلوگیری کنی هم که دیگه عالی میشه
موفق باشی

E-H-S-A-N
۱۳۹۸-۰۲-۲۱, 23:05
انشالله همیشه موفق باشی خیلی هم عالی ;;)

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۲, 19:09
سلام به همه.
ممنونم احسان جان.
امروز اومدم خونه دیدم رطوبت دستگاه اومده روی ۲۲ در صورتیکه باید ۶۰ باشه.مخزن اب دستگاه رطوبت ساز کم شده بود و این حالت پیش اومده.فکر میکنم دو سه ساعتی تخم ها تو رطوبت ۲۲ بودن.بنظرتون مشکلی برای تخم ها پیش نیومده؟؟

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۲۲, 21:50
اگه در حد ۲ ۳ ساعت بوده نه

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۳, 19:42
سلام.
امروز بصورت رندوم ۱۱ تخم رو اوردم بیرون و از نظر نطفه بررسی کردم که فقط یکدونه ظاهرا نطفه نداشت.
اینا هم لامپ و ترموستات و سنسور مادر مصنوعی....فقط چون از برق و اصطلاحاتش تقریبا چیز خاصی نمیدونم دقیق متوجه نمیشم که چطور باید سیمکشی کنمش و سنسور رو ب کدوم قسمتش وصل کنم!!!

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1557763736372464_photostudio_15577630 34026.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1557763864275669_photostudio_15577630 68920.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1557763897823685_photostudio_15577630 96142.jpg

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۲۴, 12:31
علی جان این فیلم اموزش نصبشه
Wkd46

لامپ مادر رو چند خریدی؟

نمیدونم چرا برا خودم نمایش نمیده! فکر کنم ورود فیلم از آپاراتمون مشکل داره!

https://www.aparat.com/v/Wkd46/%D8%AA%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA_9 00_%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87_%D8%B4%DB%8C%D9%88%D8% A7%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC

https://www.aparat.com/v/Wkd46/%D8%AA%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA_9 00_%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87_%D8%B4%DB%8C%D9%88%D8% A7%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC

به چند روش میزارم که بشه دید بالاخره یه جورشو:114:

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۵, 21:07
سلام.
ممنون علی جان
لامپ رو ۸۵ و سنسورو ترموستات ۱۶۰ تومن

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۸, 19:43
علی جان این فیلم اموزش نصبشه
Wkd46

لامپ مادر رو چند خریدی؟

نمیدونم چرا برا خودم نمایش نمیده! فکر کنم ورود فیلم از آپاراتمون مشکل داره!

به چند روش میزارم که بشه دید بالاخره یه جورشو:114:

سلام به همه

دوستان میتونید در مورد روش سیم کشی این ترموستات بیشتر توضیح بدید؟
فیلمی که علی جان گذاشت خیلی خوب بود فقط من اون بوبین و رله رو ندارم...من یک ترموستات و یک سنسور(ترموکوپل) و یک لامپ دارم...
ممنون میشم راهنمایی کنید

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۸, 22:29
سلام مجدد...
تقریبا نصبش کردم و سنسور و ترموستات خوب کار میکنه و روی ترموستات مشخصه ک داره جریان رو قطع و وصل میکنه....فقط نمیدونم فاز و نولی که به لامپ میره رو از کجا باید بگیرم....از ۱۵ و ۱۸ گرفتم ولی لامپ روشن نمیشه

Rezaei
۱۳۹۸-۰۲-۲۹, 00:37
علی جان ترموکوپل ها معمولا نول مستقیم و فاز به وسیله سوییچ قطع و وصل میشه بروشور خود دستگاه رو دقیق بخون ببین چی به چیه

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۹, 07:14
سلام.
ممنونم حامد جان...
با نول مستقیم و فاز از ۱۵ امتحان کردم نشد.
این نقششه.
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1557763897823685_photostudio_15577630 96142.jpg

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۲۹, 12:30
علی جان شما یه فاز و نول از بالا میدی برای صفحه و ترموکوبل
از پایین هم یه فاز میدی به ۱۵ و یه فاز از ۱۶ میگیری و میبری برای لامپت؛ نول لامپ هم مستقیم میدی...
۱۵ ورودی فازه و ۱۶و۱۸ ؛۲تا خروجی عکس هم دیگن برای کولر و هیتر یعنی وقتی ۱۶ وصله ۱۸ قطه و برعکس...

این عکسو از ترموستات سالن خودم گرفتم که فاز مشترک رو خودش اینجوری با ۲تا خط مشخص کرده؛ باز شما چک کن که فاز مشترک بین ۱۵ و ۱۶ هست یا ۱۵ و ۱۸

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1558256168588364_img_20190519_131355. jpg

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۲۹, 21:53
علی جان شما یه فاز و نول از بالا میدی برای صفحه و ترموکوبل
از پایین هم یه فاز میدی به ۱۵ و یه فاز از ۱۶ میگیری و میبری برای لامپت؛ نول لامپ هم مستقیم میدی...
۱۵ ورودی فازه و ۱۶و۱۸ ؛۲تا خروجی عکس هم دیگن برای کولر و هیتر یعنی وقتی ۱۶ وصله ۱۸ قطه و برعکس...

این عکسو از ترموستات سالن خودم گرفتم که فاز مشترک رو خودش اینجوری با ۲تا خط مشخص کرده؛ باز شما چک کن که فاز مشترک بین ۱۵ و ۱۶ هست یا ۱۵ و ۱۸

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1558256168588364_img_20190519_131355. jpg

سلام.
خیلی ممنونم علی جان.با همین روشی که گفتی درست شد.

یه سوال دیگه...شما چ نوع سنسوری رو به ترموستاتت وصل کردی....این سنسوری که بهم دادن قسمت مثبت و منفی سنسور که به ترموستات وصل میشه حالت یو شکل داره و داخل پورت های ترموستات نمیره....من مجبور شدم کمی فشارشون بدم تا خم بشن و بتونم وارد پورتهای ترموستات کنمشون...این کارم مشکلی رو بوجود نمیاره؟

fishboy
۱۳۹۸-۰۲-۲۹, 23:52
سلام علی جان
ببخشید من دیر پیام میدم یکم درگیری دارم تو دفاتر دولتی و بی دروپیکر قوه قضاییه
مبارک باشه علی جان ایشالا که موفق باشی و به سرعت پله های ترقی رو یکی پس از دیگری طی کنی داداش.
ایشالا که خیر باشه برات علی جان بی صبرانه منتظر عکس جوجه ها هستم
راستی علی جان تخم مرغ رو هم میشه با نور انداختن فهمید که نطفه داره و جنین تشکیل شده و در حال رشده؟مثل تخم کبوتر؟

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۲-۳۰, 08:38
سلام علی جان
ببخشید من دیر پیام میدم یکم درگیری دارم تو دفاتر دولتی و بی دروپیکر قوه قضاییه
مبارک باشه علی جان ایشالا که موفق باشی و به سرعت پله های ترقی رو یکی پس از دیگری طی کنی داداش.
ایشالا که خیر باشه برات علی جان بی صبرانه منتظر عکس جوجه ها هستم
راستی علی جان تخم مرغ رو هم میشه با نور انداختن فهمید که نطفه داره و جنین تشکیل شده و در حال رشده؟مثل تخم کبوتر؟

سلام میثم جان...
ممنونم داداش لطف داری...
اره دقیقا مثل تخم کبوتر میشه با نور جنین رو چک کرد....به این کار هم کندلینگ گفته میشه....
من روز پنجم ده تا از تخم هارو چک کردم خداروشکر همشون جنین داشتند....

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۳۰, 13:25
سلام.
خیلی ممنونم علی جان.با همین روشی که گفتی درست شد.

یه سوال دیگه...شما چ نوع سنسوری رو به ترموستاتت وصل کردی....این سنسوری که بهم دادن قسمت مثبت و منفی سنسور که به ترموستات وصل میشه حالت یو شکل داره و داخل پورت های ترموستات نمیره....من مجبور شدم کمی فشارشون بدم تا خم بشن و بتونم وارد پورتهای ترموستات کنمشون...این کارم مشکلی رو بوجود نمیاره؟
از من همونی بود که داخل کارتن بود،3تا سیم داشت که به راحتی با شل کردن پیچ ها سر جاشون بسه شدن!
با یه دماسنج چک کن ببین اگه اختلاف وجود نداره که بزار کار کنه دیگه... کاریه که انجام شده

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۳-۰۷, 22:36
سلام به همه عزیزان
از امروز صبح خداروشکر تخم ها دارن باز میشن.البته طبق حسابی ک من داشتم باید از فردا شروع میشد...
تا فردا شب صبر میکنم و بعدم کم کم اونهایی ک کامل خشک شدن و راه میرند رو میبرم زیر مادر مصنوعی....اگر توصیه ای برای این مرحه دارین ممنون میشم کمک کنید

http://www.emruzi.com/upc.php?file=155907035163197_photostudio_155906967 2527.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=155907035163197_photostudio_155906967 2527.jpg

aligator
۱۳۹۸-۰۳-۰۷, 23:56
سلام
مبارکه،علی جان 12ساعته جوجه ها رو خارج کن و ببر زیر مادر مصنوعی
اگه یه جوجه بزرگتر(حتما جوجه مرغ) که کاملا سالم باشه تهیه کنی خیلی توی راه انداختن جوجه ها از نظر پیدا کردن آب و دونه و شروع مصرفش کمک میکنه
ظرف آب هم حتما توجه کن عمیق نباشه که دردسر نشه
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۳-۰۸, 15:03
سلام
ممنونم علی جان..جوجه هایی که خشک شده بودند رو صبح اوردم زیر مادر مصنوعی.دما روی ۳۰ ثابته.یک دبه اب قد بلند ک چپه نشه هم گذاشتم زیر لامپ تا رطوبت محیط بالا تر باشه.نصف درب کارتن رو هم یه پارچه کشیدم.
از امروز ظهر جیره استارتر رو پیششون گذاشتم و خوب میخورن.
الان بعضیاشون هنوز خوب فعالیت نمیکنن و دراز میکشن...دوتاشون هم دراز میکشن پاهاشونو دراز میکنن.البته بعدش باز بلند میشن و راه میرن.
یکم برای انتخاب ظرف ابشون مشکل داشتم ک فعلا یک زیر گلدونی رو نصفه اب کردم و تو همون اب میخورن.فقط همش میرن توش پاهاشونو میزنن تو ابا...

aligator
۱۳۹۸-۰۳-۰۸, 18:56
یه آبخوری کله قندی جوجه بگیر براشون
فقط زیاد هوا رو ثابت نکن علی جان مسیر تهویه هوا خیلی مهمه تو سلامتشون

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۳-۱۲, 21:17
سلام ب همه دوستان
کار این دوره جوجه کشی تمام شد و ۱۱۰ جوجه از ۱۶۹ تا تخم باز شدن.۳۲ عدد بدون نطفه بودن ۴ تا جوجه کامل شده بودن ولی داخل تخم خفه شده بودمد و ۲۳ عدد هم جنین خیلی کوچیکی داشتند ک انگار در همون اوایل رشدش متوقف شده بود...
خداراشکر همه جوجه هایی ک باز شده بودن سالم و سرحال بودند و فقط یک مورد در رفتگی مفصل خرگوشی داشت ک اون رو هم همون اول پاهاشو بستم و بعد از دو روز ب حالت عادی برگشت و راه میرفت.
مشکل بزرگی ک داشتم موقع باز شدن تخم ها بود ک چون دستگاه داخل خونه هستش بوی ناجوری داخل خونه پیچیده بود.
با شرکت هم تماس گرفتم گفتم چنتا جوجه داخل تخم مرده بودن.گفتند شما تا دو روز بعد از باز شدن جوجه ها اصلا نباید درب دستگاه رو باز کنید و بذارید جوجه ها اونجا بمونن تا بقیه تخم ها خراب نشن.
به هر حال تجربه خوب و جالبی بود.ممنون از کمک همگی.
ان شاالله اگه بشه دفعه بعد میخوام تخم بوقلمون بذارم.چون فضا مناسبی برای نگهداری تعداد بالا ندارم پس بنابر این موردی رو انتخاب کردم ک تعداد کم ولی سود بهتری داشته باشه.

aligator
۱۳۹۸-۰۳-۱۴, 23:03
علی جان آمار هچت زیاد جالب و رضایت بخش نیست؛حالا باز باید قلق گیری کنی حتما...
جوجه های گیر کرده کاملا عادبه و همیشه هستند پس زیاد روی اینکه تا 2 روز سراغشون نری حساب باز نکن ؛ اتفاقا به جوجه های ضعیف از تخم در اومده اگه نرسی تلفات بعد از تولد میدی...
اینکه سریعا میری به فکر منفعت بیشتر خیلی خوبه ولی جوجه بوقلمون هم حساسیت های خاصی داره که پیشنهاد میکنم اگه دستگاهت قابلیت سترو هچر همزمان رو داره دفعه بعدی از تخم مرغ و بوقلمون همزمان استفاده کنی برای دست گرمی با جوجه بوقلمون و مخارج رو هم با جوجه مرغ بدون ریسک بتونی جبران کنی
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۳-۲۳, 13:50
سلام به همه

دوره جدید ک میخواستم دستگاه رو روشن کنم کمی به تاخیر افتاده و برای تهیه تخم مرغ خوب به مشکل خوردم...نفر قبلی ک ازش تخم گرفتم درصد تخم های بدون نطفش زیاد بود و تصمیم گرفتم محل تهیه تخم رو تغییر بدم.
چند جا هم شهرستان تخم نطفه دار میفرستن ولی فکر میکنم قابل اعتماد نباشن....
فکر میکنم حتما باید کنار دستگاه تعدادی مولد داشته باشیم تا هم سودش بیشتر باشه و بین دوره ها فاصله نیوفته.

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۳-۳۱, 11:27
سلام به همه عزیزان
بیستو شیشم تعداد ۴۰۰ عدد تخم مرغ گذاشتم داخل دستگاه و استارتش کردم.اواسط ماه دیگه باید برم شهرستان و اگر میواستم تخم بوقلمون بذارم تا اون موقع کار دستگاه تموم نمیشد.از محدودیت های دستگاه همینه ک همیشه باید بالا سرش باشم و روزی یکی دوبار مخزنشو اب کنم
مجبور شدم تخم مرغ هارو از دوجا تهیه کنم.۱۶۵ تا از یک مرکز و ۲۴۰ تا هم از یک مرکز دیگه که چند دونه ترک دار هم داخلشون بود ک وارد دستگاه نکردمشون.
قیمت هر تخم مرغ هم ۸۵۰ تومن شد.
جوجه های اینسری هم به قیمت ۲۳۰۰ تومن پیش فروش کردم تا ببینم چ تعداد هچ میشن.
این سبد های همه کاره یک مشکلی ک دارند در هر ردیفش ۷ عدد تخم مرغ جا میشه ولی یکم فضا خالی میمونه ک باعث میشه وقتی تخم مرغ ها جابجا میشه بعضیهاشون ب بغل بیوفتن ک این خوب نیست.برای همین با مشورتی ک از مشاورین شرکت گرفتم اون فضای خالی رو با ی تیکه یونولیت پر کردم تا تخم هایی ک در اون ردیف ها هستمد بهم کیپ بشن.
سبد های همه کاره ی خوبی ک دارند اینه ک موقعی ک میخوایم وارد مرحله هچ بشیم دیگه نیازی نیست تخم هارو جابجا کنیم.فقط تیغه بین تخم مرغ هارو برمیداریم و سبد رویی رو میذاریم روشون تا جوجه ها بیرون نیان.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1561103296174012_photostudio_15611025 87087.jpg

aligator
۱۳۹۸-۰۴-۰۱, 15:49
علی جان باز خوردیم به تابستون و خاموشی های وقت و بی وقت ...
اگه فکری برای باطری موقع قطع برق نکردی زود بجنب که خدایی نکرده همه چیزو به هم نریزه...
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۴-۰۲, 20:11
سلام.
ممنونم علی جان.
اره منم تو فکرش هستم.فکر میکنم یک باتری ماشین و یک اینورتر لازم باشه درسته؟؟کنتاکتور هم برای سوئیچ جریان روی برق باتری لازمه؟؟

aligator
۱۳۹۸-۰۴-۰۴, 11:42
باید مناسب مصرف دستگاه باشه
نه کنتاکتور نیاز نیست ؛ معمولا دستگاهای خونگی رو دستی میبرن روی برق اضطراری

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۴-۰۵, 21:23
سلام.
ممنونم علی جان.
کنتاکتور هزینه خاصی نداره و اگه ی وقت خونه نباشیم و برق بره خودش سوئیچ میکنه.تا جایی ک خوندم تغییر دما و رطوبت میتونه باعث مردن جنین ها بشه.
مورد دیگه ای ک گاهی اوقات اذیت میکنه محدودیت مخزن اب رطوبت ساز هستش.اگه میشد یک شناور کوچیک روش میذاشتم خیلی خوب میشد

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۹-۲۲, 19:13
سلام خدمت همه رفقا امروزی
بعد از چند ماه که با جابجایی خونه درگیر بودم دستگاه رو مجددا راه اندازی کردم.
ایندفعه تخم بوقلمون گذاشتم ولی چون هم دفعه اولم بود و هم تخم بوقلمون هزینه زیادی داره تعداد ۳۳ تا تهیه کردم تا جوجه کشی بوقلمون رو تجربه کنم.
ممنونم از توجه همه