PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره تنظیم دما و فیلتراسیون حوضچه پرورش در محیط باز

fishboy
۱۳۹۸-۰۲-۱۷, 19:38
سلام به همه دوستان
من قصد دارم رو پشت بام حوضچه برای پرورش ماهی راه اندازی کنم.
گوپی و گلدفیش می خوام تو این حوضچه ها پرورش بدم،تو فیلمهایی که در این مورد دیدم از سیستم گرمایشی استفاده نمیشد اصلا و با گرمای خورشید فک میکنم اب گرم میشد،حالا من برای امتحان یه سطل بزرگ اب رو تو این محیط قرار دادم و دمای اب رو در طلوع و غروب خورشید اندازه گرفتم و دما ۲۲ و ۳۰ درجه بود که فکر میکنم این اختلاف دمایی مشکل ایجاد میکنه، حالا به نظرتون راهی هست که بشه بدون صرف انرژی این مشکل رو حل کرد؟ مثلا اگه سایه بان بزنم تا اب کمتر گرم شه یا شب روی حوضچه نایلون بکشم جواب میده به نظرتون؟؟؟
یه سوال دیگه،یه امتیاز محیط باز به وجود امدن فیتوپلانگتون هست حالا اگه فیلتر بزارم فیتوپلانگتونها تو پد ها گیر نمیوفتن؟
ممنون میشم نظراتتون رو بهم بگین

Rezaei
۱۳۹۸-۰۲-۱۷, 21:08
سلام به همه دوستان
من قصد دارم رو پشت بام حوضچه برای پرورش ماهی راه اندازی کنم.
گوپی و گلدفیش می خوام تو این حوضچه ها پرورش بدم،تو فیلمهایی که در این مورد دیدم از سیستم گرمایشی استفاده نمیشد اصلا و با گرمای خورشید فک میکنم اب گرم میشد،حالا من برای امتحان یه سطل بزرگ اب رو تو این محیط قرار دادم و دمای اب رو در طلوع و غروب خورشید اندازه گرفتم و دما ۲۲ و ۳۰ درجه بود که فکر میکنم این اختلاف دمایی مشکل ایجاد میکنه، حالا به نظرتون راهی هست که بشه بدون صرف انرژی این مشکل رو حل کرد؟ مثلا اگه سایه بان بزنم تا اب کمتر گرم شه یا شب روی حوضچه نایلون بکشم جواب میده به نظرتون؟؟؟
یه سوال دیگه،یه امتیاز محیط باز به وجود امدن فیتوپلانگتون هست حالا اگه فیلتر بزارم فیتوپلانگتونها تو پد ها گیر نمیوفتن؟
ممنون میشم نظراتتون رو بهم بگین
سلام میثم جان
بستگی به دمای اون منطقه داره مثلا جنوب شرقی آسیا دما نرماله
احتمالا فیلمی که دیدی از این دست نواحی بوده

دما در حوضچه ها قطعا از سطل پایینتره چون سطل مقدار آب انباشه کمتر و جداره نازک داره و سریع گرم میشه حوضچه شک میدونم دماش از 25 بالاتر بیاد

قطعی نمیتونم چیزی بهت بگم چون تجربه دقیق و امتحان شده ای ندارم ازش

fishboy
۱۳۹۸-۰۲-۱۷, 21:59
سلام میثم جان
بستگی به دمای اون منطقه داره مثلا جنوب شرقی آسیا دما نرماله
احتمالا فیلمی که دیدی از این دست نواحی بوده

دما در حوضچه ها قطعا از سطل پایینتره چون سطل مقدار آب انباشه کمتر و جداره نازک داره و سریع گرم میشه حوضچه شک میدونم دماش از 25 بالاتر بیاد

قطعی نمیتونم چیزی بهت بگم چون تجربه دقیق و امتحان شده ای ندارم ازش

سلام حامد جان
ممنون اقا حامد
یه سوال به نظرتون تا چه حد اختلاف دما در طی شبانه روز مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Rezaei
۱۳۹۸-۰۲-۲۰, 10:54
سلام حامد جان
ممنون اقا حامد
یه سوال به نظرتون تا چه حد اختلاف دما در طی شبانه روز مشکلی ایجاد نمیکنه؟
خواهش میثم جان
همون میزان که در طبیعت زیستگاه اصلی هست اما ماهی که در اکواریوم تکثیر و پرورش شده نیاز به همراهی و آماده سازی داره یهو نمیشه بهش شوک وارد کرد
من اگر میخواستم چنین کاری رو تجاری انجام بدم حتما یک پکیج در نظر میگیرفتم و لوله آب گرم از حوضچه ها عبور میدادم نایلون ضخیم هم برای پوشاندن روی حوضچه ها

یک نکته که بهش دقت نکردی ..... در محیطهای باز مزارع پرورشی از دمای محیط استفاده میکنند نه از تابش خورشید
دمای محیط منظورم با حذف نور خورشید مثلا زیر یک سایه بان ایرانیت

اینکار اگر قرار باشه سیستماتیک و اصولی انجام بشه سرمایه زیادی میخواد

شاید به ذهن شما یا هر خواننده ای خطور کنه که مثلا 3 ماه از سال که دما خوبه و شرایط مهیا و .... اما بازدهی نداره
اصل اول برای بازدهی یک تولید ثبات و تداومه و با محیط کاملا مناسب قطعا بازدهی و تیراژ آماری خوبی خواهد داشت ( جدا از مقوله فروش که نمیدونم الان چطوره )