PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیرحم بودن مرغ های جوان نسبت به جوجه های 1 ماهه

Nanaz
۱۳۹۸-۰۴-۰۴, 00:09
سلام
در مورد بیماری کانبالیسم کمی اطلاعات دارم و در مورد مرغ و خروس ها ی که دارم تا اونجا که شد رعایت کردم اما متاسفانه چند روز پیش متوجه شدم یکی از جوجه های 1 ماهه ام از نژاد فونیکس نیست و غیبش زده کمی دنبالش گشتم اما پیداش نکردم متاسفانه به بعضی از لونه مرغ ها دسترسی ندارم یعنی نمیتونم برم داخل لونه اشون بعد از تقریبا یک ساعت دوباره برگشتم که پیداش کنم و با صحنه دلخراشی مواجه شدم جوجه ارو داخل لونه 3 تا مرغی که از بقیه گله جدا کرده بودم پیدا کردم بیرحمانه گوشت گردنش و کنده بودند نتونستم نجاتش بدم خیلی زجر کشید تا مرد
چند روزه واقعا عصبی و ناراحتم دلم میخواد این 3 تا مرغ قاتل و از بلندی پرت کنم پائین واقعا چرا با جوجه بدبخت اینکار و کردند دلیلش چی بوده ممنون میشم یکی راهنمائیم کنه

aligator
۱۳۹۸-۰۴-۰۴, 21:56
سلام
این رفتار تهاجمی نه تنها توی مرغها که توی خیلی از حیوانات دیده میشه و همیشه قویتر ها ضعیفتر ها رو از سر راه برمیدارن که با خشونت هم همراه میشه وقتی جای فراری برای ضعیفتره نباشه...
هیچ ربطی هم به کانیبالیسم نداره
موفق باشی

Nanaz
۱۳۹۸-۰۴-۰۴, 22:15
سلام
ممنون از جوابتون
اما چرا بعضی از مرغ ها اینقدر بیرحم اند در صورتی که بعضی از اونها خیلی هم مهربون هستند قوی و قلدر هم هستند و جالبتر از همه خروس ها هیچ کاری با جوجه ها ندارند
رفتار مرغ و خروس ها واقعا عجیب و غریبه

شرمنده یه سئوال
این رفتار بیرحمانه مرغ های من علتش دادن گوشت مرغ و گوشت گوسفندی میتونه باشه ؟

aligator
۱۳۹۸-۰۴-۰۵, 12:35
کاملا نحوه رفتارشون شخصیه و به شرایطشون بستگی داره ؛ البته توی نژادها هم تفاوت هست
خیر ؛ نوع غذا مهم نیست

Nanaz
۱۳۹۸-۰۴-۰۷, 22:39
سلام و ممنون از اینکه جواب سوال های من و میدید
متوجه منظورتون از جمله ای که گفتید رفتارشون شخصیه نشدم لطف میکنید بیشتر واسه ام توضیح بدید و اینکه کدوم نژادها بیرحم و کدوم نژادها آروم تر هستند

aligator
۱۳۹۸-۰۴-۰۹, 00:03
سلام و ممنون از اینکه جواب سوال های من و میدید
متوجه منظورتون از جمله ای که گفتید رفتارشون شخصیه نشدم لطف میکنید بیشتر واسه ام توضیح بدید و اینکه کدوم نژادها بیرحم و کدوم نژادها آروم تر هستند
کلا هر پرنده ای ممکنه بسته به شرایطش از قبیل شرای نگهداری؛استرسها؛جایگاه اجتماعیش توی گله و ... توی یک زمان مشخص رفتارهای مختلفی رو بروز بده که شامل پرخاش یا گوشه گیری و ... میشه
با یه سرچ ساده میتونید نژادها رو برسی کنید مثلا سوماترا و لاری جزو پرخاشگر ها هستند و امپراطور بر خلاف جسه ای که داره جزو نژادهای آروم هست
موفق باشی

Nanaz
۱۳۹۸-۰۴-۰۹, 00:15
سلام
در مورد نژادها و رفتارهاشون کمی اطلاعات دارم اما خیلی برام جالبه فونیکس ها نژادهای آرومی هستند اما جوجه فونیکس های من فوق العاده جنگجو اند همش با ابریشمی ها و سبرایت ها دعوا میکنند 2 تا سوماترا دارم که خیلی آروم اند سلطانم هم که خیلی خوب و ارومه لهستانی هامو دیگه نمیدونم چی از اب دربیان الان که خیلی شیطون هستند اما در کل به نظر من جوجه ها صرف نظر از تغذیه فکر کنم یکمی هم خوی و خصلت صاحبشون و هم بگیرند شاید هم اشتباه میکنم