PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوپینگ در بدنسازی ، گفته ها و ناگفته ها

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۲۴, 00:18
طبق تعریف جدید كمیته بین المللی المپیك : "دوپینگ عبارتست از تجویز یا استفاده از هر ماده خارجی و یا هر ماده فیزیولوژیك خود بدن ، با مقادیر غیرعادی یا راههای استعمال غیرطبیعی ، توسط ورزشكار مسابقه دهنده با هدف انحصاری افزایش كارآیی در مسابقه بطور مصنوعی" .

اما در بدنسازی قدری متفاوت هست و بیشتر اوقات دوپینگ به منظور بالا بردن کارایی در مسابقه نیست و بیشتر بخاطر کوتاه تر کردن راه و یا به اصطلاح میانبر و یا وارد کردن شوک به بدنی که به اصطلاح استپ کرده و به روند تمرینی پاسخ درست نمیده (علارغم درست بودن همه اصول تمرینی) و یا کاهش وزن و رسیدن به تناسب و کات عضلانی با حداقل کاهش حجم و ...

دوپینگ هیچگاه بدون ضرر و عوارض نخواهد بود و هدف من از مطرح کردن این مسئله فقط اگاهی دادن به ورزشکاران و علاقمندان بدنسازیست و نه تایید دوپینگ

شدیدا تاکید میکنم هیچوقت خود را دست مربیانی که بدون تخصص و کار کارشناسی به شما دوپینگ و یا استفاده از استروئیدهای انابولیک پیشنهاد میدن نسپارید ، دوپینگ در هر مرحله باید با کارشناسی و تخصص کافی انجام بگیرد از تایین نوع دوپینگ گرفته تا سم زدایی و به حداقل رساندن عوارض جانبی

گاهی با دوستانی در باشگاه برخورد میکنم حدود 20 ساله که زمان تمرین از من نظر مشورتی میخوان برای مصرف استروئید ، در این سن جوان ، بدن سرشار از استعداد و انرژی برای پیشرفت و بدون شکل گرفتن استایل اولیه است که اگر خدایی نکرده گام در این راه بگذارد علاوه بر خارج کردن خود از رده آینده داران بدنسازی عوارض آشنا و نا آشنایی را به جان خریده که از کوچکترین انها میشه از التهاب پوستی ف ازدیاد مو در قسمتهای نا متعارف بدن (مثل پشت شانه ها) ، دو رگه و ناهنجار شدن صدا و ... نام برد

وقتی که به این قبیل دوستان واقعیت رو میگم جوری نگاه میکنند که انگار به قول معروف پیچوندمشون و یک راز بزرگ رو ازشون مخفی کردم

در قسمتهای مختلف این تاپیک به بیان ناگفته های این مقوله میپردازم و با آموزش صحیح و شکافتن کامل موضوع علاقمندان رو آگاه خواهم کرد