PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای راه اندازی مغازه آکواریوم

mohsen_tetra
۱۳۹۱-۰۸-۲۸, 22:47
سلام دوستان من یه مغازه اطراف تهران میخوام بزنم مغازه تقریبا مفت برام می افته فقط تو خیابون اصلی نیست
کسی راهنماییم میکنه می صرفه یا نه؟
حامد جان اگه آنلاینی یه لحظه بیا یاهو

amooemad
۱۳۹۱-۰۸-۲۹, 00:16
سلام
مغازه فروش یا تکثیر منظورته؟ با این وضعی که توی بازار هست واقعا برای کسایی که شناخته شده نیستن ورود به بازار ریسک بالایی داره حالا در هر زمینه کاری که باشه. یه مقدار با احتیاط حرکت کن

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۲۹, 08:48
سلام دوستان من یه مغازه اطراف تهران میخوام بزنم مغازه تقریبا مفت برام می افته فقط تو خیابون اصلی نیست
کسی راهنماییم میکنه می صرفه یا نه؟
حامد جان اگه آنلاینی یه لحظه بیا یاهو
سلام
نمیشه قطعی گفت آره یا نه
واقعیت اینه که وضعیت بازار ماهی و آکواریوم فعلا خرابه و قدیمی های بازار هم شاکی هستند
طبیعی هم هست ، حجم نقدینگی جامعه اومده پایین و آکواریوم جزء غیر ضروری زندگی حساب میشه به طبع خط میخوره

با این تفاسیر باز ممکنه جایی باشه که هنوز رونق خودش رو بخاطر علاقه مردم اون شهر یا محله داشته باشه ، این رو خودت با تحقیقی که از محل مغازه میکنی باید بفهمی

موفق باشی

mohsen_tetra
۱۳۹۱-۰۸-۲۹, 19:45
آقا توی این محل هیچ آکواریم فروشی نیست ولی مغازه تو یه خیابان فرعی تو اول یه کوچه هستش
قیمتتون درمورد اجاره اونجا زیر 100هزار تومن ماهی پول پیشم نمی خواد
نظرتون در مورد اجاره چطوره؟
خوب بده؟ اصلا کسانی که اطراف تهران یا مناطقی مثل شهرک ها لطفا منو راهنمایی کنن
چقدر هزینه لازمه
مکانشم
طرفای کرج
ولی به کرج نمیرسه
محله های اطراف کرجه
11الی12متر
نورگیری هم داره مغازه روشنی هستش
کلاس محله اش هم مردمانش پولدار نیستن ولی فقیرم نیستن دیگه مردم حومه شهر چطورا
همون طوری هستن
فقط بدی مغازه هم اینه که تو کوچه هستش

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۲۹, 21:58
آقا توی این محل هیچ آکواریم فروشی نیست ولی مغازه تو یه خیابان فرعی تو اول یه کوچه هستش
قیمتتون درمورد اجاره اونجا زیر 100هزار تومن ماهی پول پیشم نمی خواد
نظرتون در مورد اجاره چطوره؟
خوب بده؟ اصلا کسانی که اطراف تهران یا مناطقی مثل شهرک ها لطفا منو راهنمایی کنن
چقدر هزینه لازمه
مکانشم
طرفای کرج
ولی به کرج نمیرسه
محله های اطراف کرجه
11الی12متر
نورگیری هم داره مغازه روشنی هستش
کلاس محله اش هم مردمانش پولدار نیستن ولی فقیرم نیستن دیگه مردم حومه شهر چطورا
همون طوری هستن
فقط بدی مغازه هم اینه که تو کوچه هستش

محسن جان پستها و این موضوع چون ربطی به بحث تکثیر نداشت به اینجا منتقل شد.
من هیچ نظری در این مورد که مشورت میخوای نمیتونم بدم ، بهتره از کسانی بپرسی که اونجا زندگی یا کسب و کار دارند ، از نظر کلی شرایط خوبی برای شروع این کار نیست

محمد رضا قدیری
۱۳۹۱-۰۸-۲۹, 22:19
به نظر من که اصلا" شرایط مناسبی برای راه اندازی مغازه نیست تو کرج که 4 5 مغازه سراغ دارم تو این چند ماه جمع کردند

DarKfish
۱۳۹۱-۰۸-۲۹, 23:40
سلام، من اصلا مثل دوستان وارد بازار و کسب و کار نیستم و اظهار نظر نمیتونم بکنم ولی الان حتی وضعیت تره و بار و به قول معروف "شکم" هم تعریفی نداره(پدره خودم تو این صنف مغازه داره). چه برسه به آکواریم، اما ،
از گرونی این کالاها مثل کود و بستر و .. میشه استفاده کرد.
اونم روشهای ساده و اصولی دست ساز و فروش در بسته بندی که تو خونه و یا زیر زمین هم میشه انجام داد .ضمن اینکه با چند تا آزمایش و تهیه تانک امتحان شده به دوز مناسب و تبلیغ میشه رسید.
یکی که میاد 40 تومن پول کود میده (که بماند تقلبی هم شد و گیاهاش از فقر آهن سوراخ میشن)، بیاد از شما کودی بخره که با کود اصولی با مارک کریستالون (که بسته اش زیر 3 تومن هست) ساخته شده و میشه باهاش مقادیر زیادی کود تهیه کرد ،میدونید چقدر سود میتونه داشته باشه؟
فردی که با خاک ساده و بسته بندی هزار تومنی بتونه با یک روش ساده و البته کمی صبر، کود بستری درست کنه که مدت زمان بهره بریش تا 7 سال بیشتر از کود بستر jbl هست ، میدونید چقدر به خودش و بقیه کمک میکنه؟
یک نفر با کمی مهارت بتونه میگو پرورش بده میدونین چقدر خریدار داره؟
البته اینا شایدکاملا به بحث شما مربوط نبود ولی دوست داشتم یه جا بگم :d
ارادتمند

vahil
۱۳۹۴-۰۱-۱۵, 12:48
سلام
منم قصد راه اندازی مغازه اکواریوم دارم
دوستان اگر لطف کنن بگن چه وسایلی ضروری هست برا مغازه ممنون میشم

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۱۵, 13:31
سلام وحید جان...

ضروری ترین وسایل پایه ها و اکواریوم ها هستن....به نظر من تا جایی که میتونی از لوله گالوانیزه بزرگ استفاده کن و اصلا طرف قوطی نرو که هرکارشم کنی باز میپوسه....

اکواریوم ها رو هم بستگی به اندازه مغازت داره سایزاشون ولی برای سیستم تصفیه به نظرم سیستم تصفیه سامپ کناری برای هر اکواریوم بزرگ خوب باشه....ما تو یه مغازه اومدیم تانک هارو یکو نیم متری زدیم و هر کدوم رو به 3 تا 50 سانت تقسیم کردیم جوری که هیچکدوم از تانک ها به هم راه نداشتن ولی این سیستم واقعا دردسر های زیادی برای سیفون و نگهداری داشت که نهایتا به سیستم سامپ کناری تغییرشون دادیم که خیلی بهتر شد....مدیا سامپ کناری رو هم حتما داخل تور بریزی و بعد بذاری داخل سامپ....حالا جزئییات بیشتر خواستی در خدمتم.....

لوازم مورد نیاز فروش رو هم که دیگع تقریبا معلومه و اون ریزه هاشو کم کم تو همین تاپیک میگم برات....جای مطمئنی رو داری برای گرفتن جنس و ماهی؟؟؟

کجا هستی شما؟؟؟

در ضمن جای مغازه خیلی خیلی مهمه...حتما یه جای پر رفت و امد باشه....

موفق باشی

vahil
۱۳۹۴-۰۱-۱۵, 16:12
سلام وحید جان...

ضروری ترین وسایل پایه ها و اکواریوم ها هستن....به نظر من تا جایی که میتونی از لوله گالوانیزه بزرگ استفاده کن و اصلا طرف قوطی نرو که هرکارشم کنی باز میپوسه....

اکواریوم ها رو هم بستگی به اندازه مغازت داره سایزاشون ولی برای سیستم تصفیه به نظرم سیستم تصفیه سامپ کناری برای هر اکواریوم بزرگ خوب باشه....ما تو یه مغازه اومدیم تانک هارو یکو نیم متری زدیم و هر کدوم رو به 3 تا 50 سانت تقسیم کردیم جوری که هیچکدوم از تانک ها به هم راه نداشتن ولی این سیستم واقعا دردسر های زیادی برای سیفون و نگهداری داشت که نهایتا به سیستم سامپ کناری تغییرشون دادیم که خیلی بهتر شد....مدیا سامپ کناری رو هم حتما داخل تور بریزی و بعد بذاری داخل سامپ....حالا جزئییات بیشتر خواستی در خدمتم.....

لوازم مورد نیاز فروش رو هم که دیگع تقریبا معلومه و اون ریزه هاشو کم کم تو همین تاپیک میگم برات....جای مطمئنی رو داری برای گرفتن جنس و ماهی؟؟؟

کجا هستی شما؟؟؟

در ضمن جای مغازه خیلی خیلی مهمه...حتما یه جای پر رفت و امد باشه....

موفق باشی
ممنون دادا
مغازه 18 متره
هرچقدر بیشتر جزییات رو مطرح کنید بنده رو بیشتر مورد لطف قرار دادید
من برا ماهی و خرید جنس هیچ جایی رو نمیشناسم من استان همدانم
دوس دارم قیمت پایین جنس بگیرم و قیمت پایین بفروشم
مغازه کنار دادگاست شهر ما خیلی کوچیکه اما شلوغ ترین جاش همین دادگاست که از شهرای دیگه هم رفت و امد میکنن
تو شهرمون یه مغازه دیگه هست که زیاد مشتری نداره همه میرن شهرای دیگه برا خرید
اینجا گوشتخوار خیلی طرفدار داره
دو ماهیی که خیلی بیشتر نگهداری میکنن اسکار و کوی هستش

hasoo
۱۳۹۴-۰۱-۱۷, 15:11
سلام دوست عزیز...
توی همین سایت سه تا از دوستان رو میشناسم که همئانی هستن و کارشونم درسته از اونا هم مشورت بگیر بلاخره همشهریت هستن و میدونن چی به چیه.
آقا احسان، آقا سجاد و آقا ناصر

vahil
۱۳۹۴-۰۱-۱۷, 19:00
سلام دوست عزیز...
توی همین سایت سه تا از دوستان رو میشناسم که همئانی هستن و کارشونم درسته از اونا هم مشورت بگیر بلاخره همشهریت هستن و میدونن چی به چیه.
آقا احسان، آقا سجاد و آقا ناصر
فدای تو دادا
آقا سجاد رو میشناسم
اما احسان و ناصر اکانتشون رو نمیشناسم

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 13:59
سلام وحید جان

برای سرمایه اولیه بستگی داره به جایی که میخوای مغازه بزنی و جنس هایی که میخوای کار کنی و بازاری که اونجا داره.....به طور مثال اینجا یکی از دوستان با 12 تومن یه مغازه خیلی کوچیک با جنس ها و ماهی های محدود راه انداخته و در امدش هم به همون میزان هستش و جای مغازشم زیاد جالب نیست......و یکی از دوستان با 100 تومن یه مغازه خیلی عالی و پر در بهترین جای شهر زده و در امدشم به همون میزان بالاست.....

شما باید شرایط خودتون رو ببینی در ضمن اینکه شیشه خیلی خیلی گرون شده و حدودا 60 درصد توی سال پیش رفته روش.....

به نظر من تموم سعیت رو هم بکن که از قوطی استفاده نکنی برای پایه ها....

سوالی باشه بازم در خدمتم

vahil
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 16:06
سلام وحید جان

برای سرمایه اولیه بستگی داره به جایی که میخوای مغازه بزنی و جنس هایی که میخوای کار کنی و بازاری که اونجا داره.....به طور مثال اینجا یکی از دوستان با 12 تومن یه مغازه خیلی کوچیک با جنس ها و ماهی های محدود راه انداخته و در امدش هم به همون میزان هستش و جای مغازشم زیاد جالب نیست......و یکی از دوستان با 100 تومن یه مغازه خیلی عالی و پر در بهترین جای شهر زده و در امدشم به همون میزان بالاست.....

شما باید شرایط خودتون رو ببینی در ضمن اینکه شیشه خیلی خیلی گرون شده و حدودا 60 درصد توی سال پیش رفته روش.....

به نظر من تموم سعیت رو هم بکن که از قوطی استفاده نکنی برای پایه ها....

سوالی باشه بازم در خدمتم
ممنون که کمک میکنید
قصدم اینه که با سرمایه کم شروع کنم شرایط دستم بیاد اگه خوب بود گسترش بدم
برا مغازه پمپ هوا مرکزی بگیرم ؟
تصویه چی؟
چیز خاص دیگه ایی هست؟
بازم ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 21:41
وحید جان شما چند وقته تو کار ماهی هستید???
اطلاعاتت در مورد ماهی در چ حدی هستش??
داداش ب نظر من ی ماهی فروش خودش اول باید خوب ماهی بازی کرده باشه.
بی تجربه نزن ب کار ک ضرر میکنی

vahil
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 21:53
کلا 3 ماه هستش
اما خیلی مطالعه کردم میدونم مطالعه کافی نیست اما سرعت کسب تجربه رو بیشتر میکنه
بازار یابی رو خوب بلدم روانشناسی و جامعه شناسیم خوبه میدونم چطوری مشتری جمع کنم
به خاطر ضرر میخوام با سرمایه کم شروع کنم

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 22:02
خب پس شما سعی کن اطلاعات زیادی در مورد سیکل ازت بگیری.سیفون زدن رو خوب یاد بگیر.برای مغازه تا جایی ک من تجربه کردم سامپ کناری خوب و بصرفه هستش.

vahil
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 22:18
ممنون
ما لطف دوستان رو نمیتونیم جبران کنیم
فقط میتونیم بگیم خدا خیرتون بده

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 22:19
وظیفست وحید جان.تا حدی ک سوادم برسه در خدمتم

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۷-۲۶, 12:26
سلام خدمت همه دوستان.

بنده یه تحقیقاتی راجع به راه اندازی فروشگاه دارم انجام میدم ، ممنون میشم وقت بزارید و راهنمایی کنید...

در مورد ظرفیت اینطوری بگم حدود 5000 لیتر تانک میتونم داشته باشم.

چیزی که مدنظرمه اینه که آکواریوم ها ( غیر از تانکهای دکور و مدل مغازه) بدون بستر با فیلتر اسفنجی باشه که روزانه فقط کف کشی داشته باشم....خبری از سیکل و این حرفها هم نیست.آب دپو 10% ظرفیت باشه خویه؟

پیشاپیش از حوصله تون ممنونم.

Rezaei
۱۳۹۵-۰۷-۲۸, 11:15
سلام خدمت همه دوستان.

بنده یه تحقیقاتی راجع به راه اندازی فروشگاه دارم انجام میدم ، ممنون میشم وقت بزارید و راهنمایی کنید...

در مورد ظرفیت اینطوری بگم حدود 5000 لیتر تانک میتونم داشته باشم.

چیزی که مدنظرمه اینه که آکواریوم ها ( غیر از تانکهای دکور و مدل مغازه) بدون بستر با فیلتر اسفنجی باشه که روزانه فقط کف کشی داشته باشم....خبری از سیکل و این حرفها هم نیست.آب دپو 10% ظرفیت باشه خویه؟

پیشاپیش از حوصله تون ممنونم.
سلام
تانک بدون بستر و دکور باید به نظافت روزانه خیلی اهمیت داده بشه که 100٪ در سلامت ماهی ها هم اثر گذاره

حجم دپو به نظر من کمه و حداقل 20٪ در نظر داشته باشید

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۷-۲۸, 19:20
اگه بخوام با بستر کار کنم، اونوقت قضیه چطور میشه؟

معمولا مغازه ها اب دپو میکنن؟ بنده آبگرمکن دیدم ولی دپو ندیدم

غذادهی در مغازه ها به چه صورت هست،چند وعده چه نوع غذایی؟

ممنون از حوصله تون

Rezaei
۱۳۹۵-۰۷-۲۹, 12:00
اگه بخوام با بستر کار کنم، اونوقت قضیه چطور میشه؟

معمولا مغازه ها اب دپو میکنن؟ بنده آبگرمکن دیدم ولی دپو ندیدم

غذادهی در مغازه ها به چه صورت هست،چند وعده چه نوع غذایی؟

ممنون از حوصله تون
بهتره از بستر استفاده نشه ، اگر استفاده کنید باید به طی شدن سیکل اهمیت داده بشه چون فضولات در بستر باقی میمونه
دپو نکردن آب در مغازه ها بخاطر کمبود جا هست ، اگر آب شهری فاقد کلر باشه استفاده از آب گرمکن و اضافه کردن مستقیم آب موردی نداره

غذا دهی در مغازه‌ها حداقل ممکن هست
دو روزی یکبار و یا روزی یکبار